Diğer
  Ana SayfaFitnessDaha fazla kalori yakmak için 5 hızlı yürüme taktiği

  Daha fazla kalori yakmak için 5 hızlı yürüme taktiği

  -

  Bu beş öneri yürüyüşlerinizde metabolizmanızı ateşleyecek ve daha fazla kalori yakmanızı sağlayacak.

  1. DİK DURUN: Dik durup omurganızı uzattığınızda kalçalarınız ve göğüs kafesiniz arasındaki mesafe açılır, bu da bacaklarınızın daha serbest hareket etmesini sağlar.
  2. KARŞIYA BAKIN: Ayaklarınıza bakmak yerine bakışlarınızı 3-5 metre ileriye doğrultun. Omuzlarınızı göğsünüzü açmaya yardımcı olmak için geriye ve aşağı doğru yuvarlayın ve daha derin nefes alabilmek için sırtınızı açın.
  3. KOLLARINIZI DAHA HIZLI SALLAYIN: Kollarınızı 90 derecelik açıyla bükülü tutun ve ileri geri yürüyüş ritminize uygun bir şekilde sallayın. Vücudunuza çaprazlamaktan ya da yanlara sallamaktan kaçının. Bu adımlarınızı karıştırıp boşa enerji harcamanıza neden olur. Kollarınızı ileri geri hareket ettirmek üst bedeni ve core bölgesini devreye sokarak daha verimli hareket etmenize ve daha hızlı yürümenize yardımcı olur.
  4. KÜÇÜK ADIMLAR ATIN: Adım atarken öndeki ayağınız çok açıldığında bir fren gibi hareket ederek sizi yavaşlatır. Küçük, hızlı adımlar atın.
  5. INTERVAL YAPIN: Kısa ama hızlı yürüyüşlerle yavaş tempolu yürüyüşler arasında geçiş yapmak, yalnızca yürüme hızınızı arttırmakla kalmaz, egzersiz sonrasında bile daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Bunun için şu interval yürüyüş programını deneyebilirsiniz:
  • Üç dakika boyunca rahat tempoda yürüyerek ısıtın. (Bir arkadaşınızla sohbet edebilecek bir tempo.)
  • 30 saniye boyunca hızlı tempoda yürüyün. (Oldukça hızlı hareket ediyorsunuz, bir cümleyi bitirmekte zorlanabilirsiniz.)
  • 20 saniye boyunca daha da hızlanın.
  • 10 saniye sprint atın, varınızı yoğunuzu ortaya koyup yürüyebileceğiniz en hızlı tempoda yürüyün.
  • 30, 20 ve 10 saniyelik seti 4 kez tekrarlayın. Ardından 1 dakika orta tempoda yürüyerek toparlanın.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz