Diğer
  Ana SayfaSporDaha fazla kalori yakmak için 5 hızlı yürüme taktiği

  Daha fazla kalori yakmak için 5 hızlı yürüme taktiği

  -

  Daha fazla kalori yakmak ve kilo vermek için illa koşmanız gerekmiyor. Tempolu yürüyüşlerle de kardiyo çalışabilirsiniz. Hızlanmaya hazır mısınız? İşte yürüyüşlerinizde metabolizmanızı ateşleyecek 5 öneri!

  1- Dik durun: Dik durup omurganızı uzattığınızda kalçalarınız ve göğüs kafesiniz arasındaki mesafe açılır, bu da bacaklarınızın daha serbest hareket etmesini sağlar.

  2- Küçük adımlar atın: Adım atarken öndeki ayağınız çok açıldığında bir fren gibi hareket ederek sizi yavaşlatır. Küçük, hızlı adımlar atın.

  3- Kollarınızı daha hızlı sallayın: Kollarınızı 90 derecelik açıyla bükülü tutun ve ileri geri yürüyüş ritminize uygun bir şekilde sallayın. Vücudunuza çaprazlamaktan ya da yanlara sallamaktan kaçının. Bu adımlarınızı karıştırıp boşa enerji harcamanıza neden olur. Kollarınızı ileri geri hareket ettirmek üst beden ile core bölgesini devreye sokarak daha verimli hareket etmenize ve daha hızlı yürümenize yardımcı olur.

  4- Karşıya bakın: Ayaklarınıza bakmak yerine bakışlarınızı 3-5 metre ileriye doğrultun. Omuzlarınızı göğsünüzü açmaya yardımcı olmak için geriye ve aşağı doğru yuvarlayın ve daha derin nefes alabilmek için sırtınızı açın.

  - Advertisement -

  5- İnterval yapın: Kısa ama hızlı yürüyüşlerle yavaş tempolu yürüyüşler arasında geçiş yapmak, yalnızca yürüme hızınızı arttırmakla kalmaz, egzersiz sonrasında bile daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Bunun için şu interval yürüyüş programını deneyebilirsiniz:
  • Üç dakika boyunca rahat tempoda yürüyerek ısının (Bir arkadaşınızla sohbet edebilecek bir tempo).
  • 30 saniye boyunca hızlı tempoda yürüyün (Oldukça hızlı hareket ediyorsunuz, bir cümleyi bitirmekte zorlanabilirsiniz).
  • 20 saniye boyunca daha da hızlanın.
  • 10 saniye sprint atın, varınızı yoğunuzu ortaya koyup yürüyebileceğiniz en hızlı tempoda yürüyün.
  • 30, 20 ve 10 saniyelik seti 4 kez tekrarlayın. Ardından 1 dakika orta tempoda yürüyerek toparlanın.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....