Diğer
  Ana SayfaFitnessDaha ince&güçlü&esnek olmak için Sıkı asılın!

  Daha ince&güçlü&esnek olmak için Sıkı asılın!

  -

  Alışılanın aksine “asılarak” antrenman yapacağınız, yerçekiminin gücüne karşı kendi vücut ağırlığınızı ve kuvvetinizi kullanacağınız bu aletle egzersiz yapmak çok keyifli. Sağlam bir kancaya TRX’inizi takın, sıkıca asılıp tepeden tırnağa tüm kaslarınızı çalıştırın.

  TRX son yılların popüler egzersiz aletlerinden biri. Tavana, kapıya ya da bir ağaca asılabilen ve ayarlanabilir bantları sayesinde yüzlerce farklı açıda yüzlerce farklı egzersiz yapmanızı sağlayan alet, etkili sonuçlar almayı vadediyor. Ayrıca taşınabilir olması nedeniyle istediğiniz her yerde antrenman yapabiliyorsunuz.

  ocak-2013-fitness-1-resim-10● Alet bir karabina (duvara asmaya yarayan halka), o karabinaya bağlı iki bant ve uçlarda ayak ya da ellerinizi takmanıza yarayan kulplardan oluşuyor. Eğitmen Levin Tahmaz, “Karabinaya ne kadar yakınsanız egzersizin şiddeti o kadar artıyor. Eğer bir egzersizi zorlaştırmak istiyorsanız öne doğru adım atın, böylelikle vücudunuzun eğimini, dolayısıyla egzersizin şiddetini artıracaksınız” diyor. Tahmaz’ın hatırlattığı bir diğer önemli nokta ise kulpların her zaman eşit uzunlukta olması gerektiği. İki kulbun ayrıldığı kısımda dengeyi sağlayan bir terazi bulunuyor; her hareket sırasında bu terazinin düz olduğundan emin olmak gerekiyor.

  PLAN
  Her egzersizi 30 saniye boyunca uygulayın. Hareketler arası 30 saniye dinlenin. İlerleyen günlerde 40-50 saniye boyunca uygulayıp yine aralarda 30’ar saniye dinlenebilirsiniz ya da set sayısını artırabilirsiniz.

  - Advertisement -

  ● Bildik egzersizleri çok farklı açılarda yapabilmenizi sağlayan aletin en önemli özelliği yerçekimine karşı vücudun gücünü kullanması. Yani burada dambıl gibi kaldırdığınız bir ağırlık yok, kendi vücut ağırlığınız ile çalışıyorsunuz. Tabii bu sırada dengenizi de sağlamak zorunda olduğunuzdan karın kasları sürekli çalışıyor, dengeniz gelişiyor, vücudun esnekliği artıyor.

  BASİT AMA ZORLU
  Egzersiz aletinin son derece basit bir mekanizması var, ancak onunla çalışmak bir o kadar zorlu. Tüm vücudunuzu bir egzersiz makinesine dönüştüren bu basit alet, performansınızı ve kuvvetinizi artırmakla kalmıyor, bantları sabit tutabilmek için gösterdiğiniz efor dengenizi de geliştiriyor.

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz