Diğer
  Ana SayfaSağlıkDaha Sağlıklı Hissetmeniz İçin...

  Daha Sağlıklı Hissetmeniz İçin…

  -

  Buğdayı anımsatan, demlendiğinde sarımtrak bir renk alan rezene, çok eski çağlardan beri şifa niyetine kullanılıyor. Öncelikle öksürük, akciğer hastalıkları, astım krampları ve boğmaca gibi hastalıklarda yatıştırıcı etkiye sahip. Ayrıca rezene çayının bebeklerde mide şişkinliklerini giderdiği, anne sütünü arttırdığı söyleniyor. Sindirimi kolaylaştırma ve mide ağrılarını hafifletme özelliğini göz önünde bulunduran uzmanlar, rezene çayının migren ağrılarını da hafiflettiğinin altını çiziyor.

   

  İleriki yaşlarda süt içme potansiyeli azalıyor. Oysa uzmanlar sütün her yaşta tüketilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Özellikle kadınların ileriki yaşlarda kemik erimesi hastalığına karşı erken yaşlardan başlayarak süt tüketimine ağırlık vermesi gerekiyor. Günde iki bardak süt içerek, vücudun ihtiyaç duyduğu kalsiyumun yüzde 60’ını, iyotun yüzde 25’ini, B2 ve B12 vitamin ihtiyacının yüzde 77’sini karşılayabilirsiniz.

   

  Genç yaşta düzenli spor ve fitness yapmak sizi ileride sağlık sorunlarından koruyor. Egzersizle beraber vücudun salgıladığı endorfin sayesinde hayatınız daha mutlu ve stressiz geçiyor. Isınma aşamasında harcadığınız enerjiyle kalp atım sayısı yükseliyor ve kandaki oksijen artıyor. Aynı zamanda göğüs bölgeniz sıkılaşıyor ve bacaklarınız daha düzgün bir görünüm kazanıyor. Özellikle kardiyo çalışmak yağ yüzdesini düşürüyor veya kondisyonu geliştiriyor. Eğer 50’li yaşlarınızdaysanız egzersiz düzeninize çok dikkat etmelisiniz. Sakat kalma riskine karşı bir eğitmenle çalışmanız daha doğru.

  - Advertisement -

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz