Diğer
  Ana SayfaFitnessDaldan dala uçamaya var mısınız?

  Daldan dala uçamaya var mısınız?

  -

  İncecik çelik bir halatın üzerinde yürüyebilir misiniz? Peki, 15 metre yükseklikteyken ayağınızın altında sallanan tahtaların üzerinde sekmek ya da iki ağaç arasına gerilmiş halata asılıp uçmak kulağınıza nasıl geliyor? Heyecan ve macera dolu bir deneyim yaşarken günlük egzersizinizi ikiye katlayacağınız bir fiziksel çalışma için “Emniyet kemerli yüksek ip parkurları” ile tanışın… 

   

   

   

  - Advertisement -

  Macera parkı Xtrem Aventures, dünyanın dört bir köşesindeki 15 ülkenin arasına Türkiye’yi de kattı. UNIQ İstanbul içinde, 8.000 metrekarelik ormanlık alanda açılan Xtrem Aventures İstanbul’un en ilgi çekici alanlarının başında “Emniyet kemerli yüksek ip parkurları” geliyor. Yeşil, mavi, kırmızı ve siyah olmak üzere dört farklı zorluk derecesine sahip olan parkurları sekiz yaş ve üzeri boyu 120 cm’den uzun olan herkes deneyimleyebiliyor. 

  NASIL YAPACAĞIM?
  Önce yerde kısa bir eğitimden geçiyorsunuz, ekipmanlarınızı giyiyorsunuz, tüm istasyonlarda güvenli bir şekilde hareket etmenizi sağlayan kanca sistemini nasıl kullanacağınızı öğreniyorsunuz. 

  Yere 90 derece dikey merdivenleri tırmanarak ilk zorluğu atlattıktan sonra kah bir halata asılı kayarak, kah önünüzde dizili iplerin üzerine sıçraya sıçraya daldan dala çeşitli zorluklardaki istasyonları geçiyorsunuz. 

  ZOR MU?
  Kimisi kolay, kimisi sırtınızdan ter boşaltacak kadar zorlu. Fiziksel olarak da normal hayatta pek yapmadığınız birçok hareketi yapmak zorunda kalıyorsunuz ki bu Boot Camp yapmış gibi iki gün kaslarınızın güzel güzel “çok çalıştım” diye ağrımasına neden oluyor. Asılıyorsunuz, kendinizi çekiyorsunuz, sürünüyorsunuz, ayağınızı dengeli bir şekilde tam da o ipin ortasına getirmek için tüm duyularınızı, konsantrasyonunuzu devreye sokuyorsunuz… Yukarıda tek derdiniz düşmemek, gerçi düşseniz de yeleğinize bağlı kancaya asılı kalacağınızı, sistemin çok güvenli olduğunu biliyorsunuz ama ne gereği var şimdi, bunu yapabilirsiniz! 

  Tüm parkurları tamamlayıp daha önce hiç denemediğiniz, düşüncesi bile başınızı döndüren bir şeyi başardığınız için mutlu, gururlu aşağı indiğinizde, insanoğlunun zorda olunca fiziksel sınırlarını nasıl aşabileceğine hayret ediyorsunuz. Evet, siz de uçabilirsiniz. 

  Çalışma saatleri: Hafta içi 10:00-18:00, 

  hafta sonu: 10:00- 20:00 

  Ücretler: 14 yaş ve üzeri 2 saat 4 parkur 45 TL

  1 saat 2 parkur 35 TL 

  Formsanté – 2015 Eylül sayısı
  Aytaç Özkardaş Gozzi  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz