Diğer
  Ana SayfaFitnessDeniz mi havuz mu?

  Deniz mi havuz mu?

  -

  Bu sorunun yanıtı kuşkusuz deniz! Kumsalda vakit geçirmek, deniz suyunda yüzmek yerine biraz ötedeki havuzda güneşlenip serinleyenler, bakın nelerden vazgeçiyorsunuz?

   

   

   

  - Advertisement -

   

   

   

  DALGALARA KARŞI: 
  Denizde yüzmek havuzda kulaç atmaktan çok daha faydalı. Öncelikle çok daha büyük, kulvarda yer kapmak ya da birine çarpma riskiniz olmadan özgürce hareket etmenize olanak veriyor. Fitness düzeyinizi de daha fazla artırıyor. Dalgalara karşı yüzerken daha fazla enerji harcıyorsunuz. Tuzlu suyun kaldırma kuvveti daha fazla olduğundan daha uzun süre suda kalabiliyorsunuz.  

  KUMUN GÜCÜ: 
  Kumsalda yürümek normal zeminlerde yürümekten çok daha fazla kalori yakmanızı sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre kuru kumda yürümek aynı hızda sert zeminde yürümeye göre 2,1- 2,7 kat daha fazla enerji harcamayı gerektiriyor. 

  MİNERAL TERAPİSİ: 
  Deniz sadece fitness düzeyinizi artırmıyor, genel sağlığınıza da katkı sağlıyor. Bol mineralli deniz suyu thalasso terapi etkisini sağlıyor. Deniz suyunun zengin mineral formülasyonunun mikroplarla savaştan kırışıklıkları azaltmaya kadar bir dizi faydası bulunuyor. Mineraller kan hücrelerini stimüle ederek bağışıklığı geliştiriyor, vücudun mineral dengesini sağlamaya yardımcı oluyor.

  CİĞERLERİ TEMİZLE: 
  Araştırmalar mikroskobik tuz parçacıklarını solumanın akciğerlerde anti-enflamatuar görevi gördüğünü ortaya koyuyor. Bedava tuz terapisi astım, sinüzit gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı oluyor. Tuzlu su mukusu da çözerek ciğerlerinizin daha kolay temizlenmesine yardımcı oluyor. Denizde vakit geçirirken derin nefesler almayı unutmayın.

  Aytaç Özkardaş Gozzi
  Formsanté – 2015 Temmuz sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz