Detoks içinizde

 

TARİFLER

SOĞUK ÇORBA

Çorbalar kışın tercih ettiğimiz, yaz gelince pabucunu dama attığımız besinlerden. Zayıflama diyetlerinde hem düşük enerjileri hem de hacmen yüksek olmaları nedeniyle sevdiğimiz bu besini havalar ılık giderken soğuk da içebilirsiniz. Bir bardak ayranın içine iki çorba kaşığı haşlanmış buğday, bir çorba kaşığı haşlanmış nohut veya barbunya koyun, kuru nane-kekik ilavesiyle için. Öğünlerde daha kolay doymanızı sağlayacağı gibi enerjisi 100 kalori civarında olacak.

SOĞUK BİTKİ ÇAYI

Bitki çaylarını mutlaka sıcak içmek zorunda değilsiniz. Birkaç yaprak ıhlamur, elma kabuğu, kabuk tarçın, karabiber ve kakuleyi bir taşım kaynatıp daha sonra buz ilavesiyle içebilirsiniz. Kalorisi olmayan bu çay hem farklı bir tat arayışınızı hem de sıvı ihtiyacınızı karşılayacak.

11112013 detoks6PANCAR SALATASI

Bir orta boy kırmızı pancarı rendeleyin. Kırmızı pancarın saplarını da hafifçe yağda soteleyin. Kıvırcık veya marul, domates, salatalık ve kırmızı biberle karıştırın. Pancarın salataya inanılmaz bir lezzet verdiğini göreceksiniz.

ÇİNGENE SALATASI

Lor peynirinin içine küp küp kesilmiş domates, yeşil ve kırmızı biber ile maydanozu ekleyin, üzerinde az zeytinyağı gezdirin. Miktarı göz doyuran enerjisi düşük bir kahvaltı yapın.

Yaprak ÇETİNKAYA

Formsanté Dergisi Ekim 2013 sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here