Diğer
  Ana SayfaGüzellikDikkat! Ütülemekle geçmez

  Dikkat! Ütülemekle geçmez

  -

  ‘Ne kadar güzel sonunda havalar ısındı’ diye sevinmemenizin tek nedeni, artık sizin bir parçanız olan selülitlerin dışarı çıkmak için gösterdiği çaba olabilir. Fakat bu çabaya son vermek yine size düşüyor. Yazı sevinç içinde karşılamanın yolu ise hayat şeklinizde yapacağınız değişikliklerden geçiyor.

  ALTIN FAKTÖR: BESLENME
  Selülitin en yakın dostu sadece bacaklarınız değil. Zararlı yiyeceklerin hepsi selülitin yakını. Bu nedenle beslenmenize her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz.

  ● Yüsek yağ içeren yiyecekleri gördüğünüz anda kaçmalısınız. Genel yağ tüketimini azaltmalı ve günlük kalori alımını sınırlamalısınız. Fast food tarzı beslenmekten kesinlikle kaçınmalı, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.
  ● Alkol ve sigaradan uzak durmalısınız.

  ● Tuz tüketiminin zararlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Tuz selülit oluşumuna da neden oluyor. Bu nedenle mümkün olduğunca tuzdan uzak durmalısınız.
  ● Su oranı yüksek gıdaları bol bol tüketmelisiniz. Bu ürünler arasında kavun, karpuz, üzüm ve marul bulunuyor. Su oranı yüksek olan bu besinler, selülit görünümüne karşı vücudu destekliyor.
  mayis-2012-guzellik-12-2● Balık ve balık yağının elastikiyeti artırıcı özelliği bulunduğu için bol bol tüketilmesinde yarar var.
  ● Makarna, beyaz ekmek, pirinç ve şekerli gıdalar kanda insülin seviyesinde dalgalanmalara neden olduğu için vücut yağ tutabiliyor. Bu nedenle tam tahıllı ürünler tüketmeye özen göstermelisiniz. Çünkü tam tahıllı ürünler vücudunuzun yağ yakmasına yardımcı oluyor.
  ● Avokadonun içeriğindeki A vitamini ve vücuda dost yağ asidi vücudun yağ yakımını kolaylaştırıyor.
  ● Düşük yağlı veya yağsız süt ürünleri yüksek kalsiyum içerikleri sayesinde yağ yakımını hızlandırıyor.

  - Advertisement -

  Egzersizden kaçamazsınız
  ● Selülitlerden kurtulmak için egzersiz yapmak şart. Vücudunuzun harekete geçmesi yağların yakılması için büyük önem taşıyor.
  ● Çok fazla egzersiz yapamıyorsanız günde 30 dakikalık kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.
  ● Bacak, kalça ve alt bedeni çalıştırmak için aerobik ve bisiklet oldukça etkili egzersizler. Bunları haftada en az iki gün yapmalısınız. Devamı diğer sayfada  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....