Ana Sayfa Güzellik Dikkat! Ütülemekle geçmez

Dikkat! Ütülemekle geçmez

mayis-2012-guzellik-12-1

‘Ne kadar güzel sonunda havalar ısındı’ diye sevinmemenizin tek nedeni, artık sizin bir parçanız olan selülitlerin dışarı çıkmak için gösterdiği çaba olabilir. Fakat bu çabaya son vermek yine size düşüyor. Yazı sevinç içinde karşılamanın yolu ise hayat şeklinizde yapacağınız değişikliklerden geçiyor.

ALTIN FAKTÖR: BESLENME
Selülitin en yakın dostu sadece bacaklarınız değil. Zararlı yiyeceklerin hepsi selülitin yakını. Bu nedenle beslenmenize her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz.

● Yüsek yağ içeren yiyecekleri gördüğünüz anda kaçmalısınız. Genel yağ tüketimini azaltmalı ve günlük kalori alımını sınırlamalısınız. Fast food tarzı beslenmekten kesinlikle kaçınmalı, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.
● Alkol ve sigaradan uzak durmalısınız.

● Tuz tüketiminin zararlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Tuz selülit oluşumuna da neden oluyor. Bu nedenle mümkün olduğunca tuzdan uzak durmalısınız.
● Su oranı yüksek gıdaları bol bol tüketmelisiniz. Bu ürünler arasında kavun, karpuz, üzüm ve marul bulunuyor. Su oranı yüksek olan bu besinler, selülit görünümüne karşı vücudu destekliyor.
mayis-2012-guzellik-12-2● Balık ve balık yağının elastikiyeti artırıcı özelliği bulunduğu için bol bol tüketilmesinde yarar var.
● Makarna, beyaz ekmek, pirinç ve şekerli gıdalar kanda insülin seviyesinde dalgalanmalara neden olduğu için vücut yağ tutabiliyor. Bu nedenle tam tahıllı ürünler tüketmeye özen göstermelisiniz. Çünkü tam tahıllı ürünler vücudunuzun yağ yakmasına yardımcı oluyor.
● Avokadonun içeriğindeki A vitamini ve vücuda dost yağ asidi vücudun yağ yakımını kolaylaştırıyor.
● Düşük yağlı veya yağsız süt ürünleri yüksek kalsiyum içerikleri sayesinde yağ yakımını hızlandırıyor.

Egzersizden kaçamazsınız
● Selülitlerden kurtulmak için egzersiz yapmak şart. Vücudunuzun harekete geçmesi yağların yakılması için büyük önem taşıyor.
● Çok fazla egzersiz yapamıyorsanız günde 30 dakikalık kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.
● Bacak, kalça ve alt bedeni çalıştırmak için aerobik ve bisiklet oldukça etkili egzersizler. Bunları haftada en az iki gün yapmalısınız. Devamı diğer sayfada

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here