Diğer
  Ana SayfaEditördenDikkat! Yediklerimiz hastalıklı genlerimizi harekete geçiriyor

  Dikkat! Yediklerimiz hastalıklı genlerimizi harekete geçiriyor

  -

  Ruken Akbay GürtaşBiliyor musunuz? Vücudumuzdaki yaklaşık 25 bin genden hangisinin aktif olacağını aldığımız besinler belirliyor. Doğumdan ölüme kadar genetik kodlarımız aynı olsa da anne karnından itibaren beslenmeye bağlı olarak genlerimize işaretler konuluyor. Çok tüketilen besin maddeleri genlerin yapısını ve etkilerini olumlu ya da olumsuz yönde değiştirebiliyor. Dr. Nurhayat Gül, Türkiye’de adını yeni yeni duymaya başladığımız Nutrigenomik biliminin önemini editörlerimizden Yaprak Çetinkaya’ya anlattı. Bizden söylemesi; eğer genlerinize uygun beslenirseniz hastalıklardan korunacaksınız, herkes grip olurken siz olmayacaksınız, cildiniz güzelleşecek, kendinizi daha zinde hissedeceksiniz, bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve depresyondan kurtulabileceksiniz. Ayrıntılar sayfa 92’de…

  Yazın gelişiyle birlikte vücudumuzla daha yakından ilgilenmeye başlıyoruz. En ufak fazlalıklar gözümüze çarpıyor. Diyet yapıyoruz, fitness’a ağırlık veriyoruz ama çoğu zaman yeterli olmuyor. Eğer zaman da daralmışsa başka desteklere ihtiyacımız oluyor. Etkili kozmetikler, pratik yöntemler arayışına giriyoruz. Bacaklarımızı fit ve sıkı göstermenin yollarını, sarkan bölgelerimize mucize vadeden yöntemleri, artan kırışıklıkları silen teknikleri editörümüz Nilgün Yıldız sizler için derledi….

  Bu ay sizi yeni bir trend ile tanıştırıyoruz: Neopilates. Fitness editörümüz Aytaç Özkardaş’ın pilates eğitmeni Tümge Sezen ile birlikte hazırladığı 52 egzersiz kartı ile vücudunuz kısa sürede şekle girecek.

  Keyifli, mutlu ve sağlıklı bir temmuz ayı diliyoruz…

  Formsante Temmuz 2011 Sayısı…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz