Diğer
  Ana SayfaFitnessDiş fırçalarken forma girin

  Diş fırçalarken forma girin

  -

  Her gün sabah 3, akşam 3 dakika dişlerinizi fırçalıyorsunuz. Banyoda aynanın karşısında dikilmek yerine bu zamanı daha iyi değerlendirebilirsiniz.

  CVK Safira Spa Fitness&Wellness’ta görev yapan fitness eğitmeni Derya Altıntaş dişlerinizi fırçalarken dengenizi artıracak, kaslarınızı harekete geçirecek 4 basit hareket gösterdi.

  Tek bacak denge
  Ayakta dik durun ve bir bacağınızı yukarı kaldırarak diğer bacak üzerinde vücudunuzu taşıyın. Hem bacaklarınızı güçlendirecek hem de dengenizi geliştirecek. Her iki bacakla eşit sürede uygulayın.

   

  - Advertisement -

  Duvarda squat
  Hem sırtınıza hem de kalça ve bacaklarınıza iyi gelecek bir egzersiz… Boş bir duvara sırtınız dönük bir adım ötede durun. Sırtınızı duvara yaslayarak ve dizleri bükerek üst bacaklar yere paralel oluncaya ve dizler 90 derecelik bir açı çizinceye kadar alçalın. Dizlerin ayak parmaklarını geçmemesine dikkat edin. Doğru pozisyonu bulup 30 saniye sabit kalın. (Kaymamak için çıplak ayakla uygulayın.)

  IMG 1279

   Full squat
  Ayakları omuz genişliğinden biraz daha fazla açıp, 45 derecelik açıyla dışarı doğru çevirin. Sağ diz sağ ayakla, sol diz sol ayakla aynı yönü göstersin. Tam çömelin, dizlerinizde ağrı hissetmiyorsanız 30 saniye süreyle sabit kalın. Beliniz için çok rahatlatıcı olan hareket aynı zamanda kalça ve bacak kaslarınızı da çalıştırır.

  IMG 1264

  Baldır çalışması
  (Calf raIses)
  Hareket için hayati önem taşıyan baldır kaslarını ve ayak bileğini güçlendiren bu egzersizi yapmak çok kolay. Ayakta dik durun. Topukları yerden kaldırıp ayak parmak uçlarınızın üzerinde gövdenizi yukarı itin. Topukları yere basıp kaldırarak tekrarlayın.

  IMG 1263

   

   

  Aytaç Özkardaş Gozzi
  Fotoğraflar: Ozan Kutsal

  Formsante Dergisi Mart 2015 sayısı

   

     Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz