Diğer
  Ana SayfaSağlıkDiş hekimliğinde alınan COVID-19 önlemleri

  Diş hekimliğinde alınan COVID-19 önlemleri

  -

  Pandemi döneminde diş hekimleri tarafından alınmakta olan koronavirüs önlemleri hakkında bilgi veren Diş Hekimi M. Tuğra Kaya, bu süreç içerisinde bağışıklığı güçlü tutmak için diş sağlığına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Peki, COVID-19 önlemleri kapsamında neler yapılıyor? Pandemi dönemi alınan COVID-19 önlemleri neler? 

  EN ÜST SEVİYEDE GÜVENLİ TEDAVİ

  Diş hekimleri olarak hasta kabulü, muayenesi ve tedavisinde gerekli tüm önlemleri alarak hastalara en üst seviyede güvenli tedavi imkanı sunuyoruz. Diş hekimleri her zaman enfeksiyon kontrol yöntemlerini dikkatle uygulayan en bilinçli meslek gruplarından birisidir. Öncellikle kendi güvenliğimiz ve hastaların güvenliği için ekip olarak her türlü hijyen, dezenfektan ve koruyucu önlemlerimizi alıyoruz. Kliniklerde gün içinde düzenli olarak etkili alan dezenfektan uygulamaları yapılıyor.

  Randevular telefon ya da internet üzerinden alınır ve bu sırada hastanın sistemik durumu hakkında da gerekli bilgiler edinilir. Kliniğe girişte ateş ölçümü yapılır, eğer koronavirüsü belirtileri riski görülürse, tıbbi tetkik için hasta bir sağlık kuruluşuna yönlendirilir. Hastanın kliniğe maske ile gelmesi gerektiği randevu verilirken kendisine bildirilir. Gerekli durumlarda hastaya maske temin edilir. Dezenfektanlı galoş ve el dezenfektanı ile hijyen imkanları sunulur. Muayene odasında virüs etkili özel filtreli havalandırma sistemi kullanılır.

  RANDEVULAR SINIRLI SAYIDA ALINIYOR

  Hasta sayısı, gün içindeki randevular arasında yapılan dezenfeksiyon işlemlerine göre sınırlı sayıda ayarlanır. Her hastadan sonra gerekli hijyen ortamı yeniden sağlandıktan sonra hasta alımı yapılır. Hastalar kliniğe geldiğinde bekleme salonuna değil direkt olarak tedaviye alınır. Bu nedenle hastalardan randevularına tam zamanında gelmeye özen göstermeleri özellikle bildirilir. Güvenlik açısından kliniğe sadece hasta alınır, refakatçi kabul edilmez.

  PANDEMİ DÖNEMİNDE DİŞ SAĞLIĞINA DİKKAT!

  Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgınında diş sağlığına özen göstermek özellikle bağışıklık sistemini güçlü tutmak için çok daha önemli bir hale geldi. Bu süre içinde diş bakımına en üst seviyede dikkat gösterilmesi gerekir. Dişlerdeki sağlık sorunlarının herhangi bir enfeksiyona dönüşmemesi ve bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkilememesi için mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

  - Advertisement -

  Bu süre içinde yoğun iş temposu nedeniyle bir türlü vakit ayrılamayan restoratif diş tedavileri hizmetlerinden de faydalanılabilir. Kozmetik diş hekimliği desteğiyle daha sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olunabilir. Ağızdaki eksik diş, çapraşıklık, diş rengi sorunları alınan önlemler sayesinde güvenli bir şekilde tedavi edilebilir. Zirkonyum kaplama gibi kozmetik diş hekimliği uygulamalarıyla pandemi döneminden sağlıklı ve güzel bir gülümsemeyle çıkılabilir.

  Sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan güzel dişlere sahip olmak sağlığınızın ve yaşam kalitenizin de artmasını sağlar.

  Sağlıklı ve ışıl ışıl gülümsemeli mutlu günler dilerim.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz