Diğer
  Ana SayfaRöportajDizi setlerinden kokuların gizemli dünyasına

  Dizi setlerinden kokuların gizemli dünyasına

  -

   

  18022014 aysetolga3Cilt bakımı için neler yapılabilir?

  Cildi iki haftada bir, fırçayla ölü derilerden temizlemek gerekiyor. Kış aylarında hamama gidebilirsiniz fakat gidemiyorsanız küvetinizi deniz tuzuyla doldurun ve içerisinde biraz durun. Bunu da yapamıyorsanız ayaklarınızı deniz tuzu ile bir leğende bekletebilirsiniz. Duşta da üzerinizden içine deniz tuzu koyduğunuz bir kabı başınızdan başlayarak tüm vücudunuza akıtabilirsiniz. Cilt kış aylarında kurumaya çok meyilli oluyor. Kalorifer ve klimalar cildi çok kurutuyor. Eğer böyle bir ortamda bulunuyorsanız bir kabın içine su koymak havanın kurumasını engelleyecektir. Eğer varsa lavanta, limon yağını da suyun içine birkaç defa damlatabilirsiniz. Cildinizi sadece dışarıdan değil içeriden de nemlendirmelisiniz yani bol bol su içmelisiniz. Günde en az sekiz bardak su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Nemlendirici seçimi için bir dermatoloğa görünebilirsiniz.

   

  “Kozmetik ürün seçerken etiketine bakıyorum. İçerisinde Paraben, Fenoksietanol, Polisorbat 20 olan herhangi bir şey almam, yüzüme sürmem.”

  - Advertisement -

   

  Ne tür önerilerde bulunabilirsiniz?

  Doğal kozmetikleri tercih ediyorum. Çünkü doğaya yakın ürünler ve size yakın şeyler kullanmalısınız. Gerçekten laboratuvar ortamında üretilmiş sentetik olan ve insan vücuduyla hiçbir bağı olmayan ürünler yerine doğal kozmetik kullanmanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. İyi bir nemlendirici, temizleyici ve tonik kullanmak gerekiyor. Cilt ekstradan kuruduğu için haftada bir defa arındırıcı, aşındırıcı bir peeling yapmak da yararlı olabiliyor. Üzerine hafif bir tonik kullanılabilir. Gül suyu da kullanılabilir. Eğer yağlı bir cildiniz varsa lavanta suyu yüze sürülebilir. Hiçbir şey yapamıyorsanız yüzünüze bal sürebilirsiniz, arındırıcı olarak yulaf ezmesi kullanabilirsiniz. Maden suyu ideal bir tonik bu nedenle yüzünüzü sabah ve akşam maden suyuyla yıkayabilirsiniz.

   

  Spor yapıyor musunuz?

  Yoga her zaman hayatımda yer alıyor. Bebek olduğu için çok fazla zaman ayıramasam da mutlaka kısa duruşlar yapıyorum. Haftanın iki ya da üç günü mutlaka spor yapıyorum. Özel hocayla çalışıyorum. Hamileliğimin 37. haftasına kadar spor yaptım. Doğumdan dört ay sonra da spora başladım. Hareket etmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

   

  Nilgün Yıldız [email protected]

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz