Diğer
  Ana SayfaGüzellikDOĞAL VE KALIN KAŞLAR

  DOĞAL VE KALIN KAŞLAR

  -

  Kaşlar için şimdi güzelliğin tek bir sırrı var: ‘Ne kadar doğal, o kadar güzel! Kaşlarının yeteri kadar doğal ve kalın olmadığını düşünenlerse üzülmesin, kaş kalemlerinden kaş ekmeye pek çok çare sizin için sırada!

  Elif Nazlı Duran – [email protected]

  Son günlerde, mankenlere baktığınızda hemen anlayabileceğiniz gibi, doğal ve kalın kaşlar çoktan geri döndü. Ancak bu, herkes için iyi bir haber mi biraz tartışılır. Çünkü yıllar boyu bir elinde cımbız bir elinde ayna kaşlarıyla uğraşanlar şimdi kara kara düşünmeye başladılar bile; küstürdükleri kaşlarıyla nasıl olacak da barışacaklar acaba?

  Bunun için tavsiyemiz sıraladığımız önerilerimize göz atmanız. Basit çözümlerle ve makyaj hileleriyle istedikleri sonuca ulaşamayanların imdadına ise kalıcı makyaj ve kaş ekme gibi radikal çözümler yetişecek.

  Makyaj hileleriyle basit çözümler

  - Advertisement -

  Makyaj uzmanları, bu sezon özellikle genç yüzlerin mümkün olduğunca doğal kaşlara sahip olması gerektiği konusunda ısrarcı. Genç kızlara tavsiyeleri, çok küçük ve gerçekten gerekli değişikliklerin dışında kaşlarına dokunmamaları. Peki bu değişikliklerin gerçekten gerekli olup olmadığına nasıl karar vermeli? Makyaj uzmanlarının bunun için bir formülleri var. Elinize bir ayna alın ve bir kaşınıza bakın. Sonra iki çizgi hayal edin; biri burun deliğinizin hemen yanından başlayıp burnunuzun köküne kadar devam etsin. Diğeri de, yine burun deliğinizin hemen yanından başlasın ve gözünüzün dış kenarından yukarı doğru devam etsin. İşte kaşlarınız bu iki çizginin arasında kalmalı. Yani, bu iki çizginin dışında kalan tüyleri, evet izin var, alabilirsiniz. Ancak dikkat, tüyleri mutlaka çıkış yönüne doğru almalı, düzenlerini bozmamalısınız. Geçtiğimiz yıllarda revaçta olan ince kaş modası uğruna kaşlarını tel tel yok edenler şimdi kara kara düşünüyor. Çünkü kaşlar zamanla küsüp, tekrar eskisi kadar gür çıkmayabiliyor.

  Kaşlarının fazla ince olduğunu düşünenlerin yapması gereken biraz sabırlı olmak: Yüzlerine uyumlu yeni bir hat belirleyebilir ve bu hat boyunca kaşlarının uzamasını bekleyebilirler. Elbette bu zaman içinde biraz 'görüntü kirliliğine' tahammül etmeleri gerekebilir. Ancak sabretmenin ödülünü en fazla bir, bir buçuk ay içinde alacaklar.
  Hatta bu yeni hattı belirlerken yüzünüzdeki bazı kusurları da gizleyebilirsiniz. Örneğin alnı dar olanlar kaşlarını alta, yani gözlerine yakın şekilde kalınlaştırabilir. Alnı fazla açık olanlarsa tam aksini yapabilir. Gözlerinin fazla yakın olduğunu düşünenler kaşlarının arasını açarak bu kusurlarını gizlemeye çalışırken, gözlerinin arasının fazla açık olduğunu düşünenler kaşlarını arasını mümkün olduğunca yakın bırakabilir. Kaşlarınızın uzama evresinde en büyük yardımcınız bir kaş kalemi olacak. Kaşlarınızın rengiyle uyumlu, suya dayanıklı bir göz kalemi yeni uzamakta olan kaşlarınızı gizlemek için ideal. Peki, her biri başka bir yöne doğru uzayan tüylerle nasıl baş etmeli? Bu tüyleri düzenli olarak eski bir diş fırçasıyla fırçalamalı ve birazcık saç jölesiyle şekil vermelisiniz.

  Haberin devamı 2008 Eylül sayımızda…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz