Doğaya ve canlılara duyarlı kişisel bakım

Vegan olmak yalnızca hayvansal gıdalardan uzak durmak demek değil. Bir beslenme türü olduğu kadar hayvan haklarına da duyarlı olmayı beraberinde getiren veganlık, kişisel bakımda da gücünü gösteriyor. Hayvanlar üzerinde test yapmayarak onlara zarar vermemeyi, hiçbir hayvansal ürünü kullanmamayı, doğayı ve her türlü canlıyı korumayı önemli bir görev bilen kozmetik markalarının ürünleri, vegan yaşam tarzını benimseyenlerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Yazı: Elif Gürsoy

1Sağlıklı cilt için *

Alterra organik argan yağlı ve orkide özlü yaşlanma karşıtı Q10 gündüz kremi 50 ml 24,99 TL

Yorgun cildin ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş yaşlanma karşıtı gündüz kremi, ginko ağacı yapraklarından, organik yeşil çay, doğal Q10 ve E vitamini Q10 serbest radikallerden koruyarak, erken cilt yaşlanmasına karşı savaşıyor.

2Donut keyfi *

Baylis & Harding Frosted Sprinkles el sabunu 500 ml 33 TL (bikutuguzellik.com)

İçeriğindeki yoğun nemlendiriciler, vanilya şekeri ile yaban mersini esanslarıyla banyo ve el yıkama rutinini eğlenceli hale getiriyor. Cildi hem yumuşatıyor hem donut kokusu bırakıyor.

3Kuru cilde veda *

Inecto Naturals Hindistan cevizi yağı özlü nemlendirici el ve tırnak kremi 75 ml 6,90 TL (Gratis)

Eller ve tırnaklar için yoğun nem sağlayan krem, içeriğinde saf Hindistan cevizi yağı barındırıyor ve ilk kullanımdan itibaren yumuşaklık sağlıyor.

4Canlı ve doğal *

Isana aktif kömür peeling jeli 19 TL

İçerdiği doğal peeling partikülleri sayesinde cildi iyice temizleyen ve görünümünü düzelten jel, kayısı özü ve bitkisel gliserin ile canlandırma ajanlarını aktif hale getiriyor. Ürün, pH açısından da ciltle uyum sağlıyor.

5Tüm gün koruma *

Kiss My Face salatalık ve yeşil çay özlü roll-on deodorant 88 ml 69 TL

Sıvı mineral kristal formüllü, söğüt kabuğu özü ile kokuyu önleyen doğal deodorant, yeşil çay ve salatalık özü ile cildi yatıştırıp koruyor. Glüten ve paraben içermiyor.

6Dolgun saçlar *

Maira Nila hacim kazandıran şampuan 124,90 TL

İnce telli, güçsüz ve hacimsiz saçlar için geliştirilen Maira Nila Volume hacim şampuanı, saç yapısını destekleyerek daha dolgun bir görünüm kazandırıyor. İçeriğindeki B5 vitamini ile saçın hacmini uzun süre koruyor.

7Nem desteği *

Mediterranean Almond Milk&Oats Instant Soothing Mask 75 ml 149,90 TL

Yüksek düzeyde yağ asitleri ile vitaminleri barındıran ve cildi besleyerek yumuşatan The Body Shop Mediterranean Almond Milk&Oats Instant Soothing Mask’ın içeriğinde, İngiltere’den jojoba biberi ve yulaf ezmesi, İspanya’dan yerel ticaret ile elde edilen organik badem sütü bulunuyor.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here