Diğer
  Ana SayfaTrendDoğru sutyeni nasıl seçeceksiniz?

  Doğru sutyeni nasıl seçeceksiniz?

  -

  1274774871-0Sutyen seçiminiz sizi rezil de edebilir, vezir de. Kıyafetiniz ne kadar güzel olursa olsun, yanlış ve üzerinize uymayan bir sutyen ile giyiyorsanız, eğreti duracak ve güzelliğinizi gölgeleyecektir.

  İçinize doğru sutyen giyerseniz, dekoltenizin duruşu, kıyafetinizle bir bütün oluşturur. Bu nedenle doğru beden sutyen almaya ve sutyenleri doğru kıyafetlerle giymeye özen gösterin.

  Daha zayıf görünebilirsiniz
  Doğru sutyen ile en az bir kilo daha zayıf görünebilirsiniz. Düzgün ve üzerinize oturmuş bir sutyen, görüntünüzü, hatta duruşunuzu bile değiştirir. İçinizdeki sutyen sayesinde, giydiğiniz kıyafetin de üzerinizde istediğiniz gibi durmasını sağlayabilirsiniz. Yanlış sutyen seçiminde ise giydiğiniz kıyafet ne kadar güzel ve düzgün olursa olsun çirkin ve eğreti duracaktır.


  Doğru beden
  Sutyen bedeninin yanlış olduğunu gösterecek belli işaretler vardır. Yanlış beden ile göğüslerinizin güzelliği tamamen kaybolur. Doğru bedenle ise sutyen takıyormuş gibi hissetmezsiniz bile.
  Eğer omuz askıları omzunuzdan düşüyorsa ve sutyenin arkası vücudunuza oturmuyorsa sutyen bedeninize büyüktür. Sutyenin arka çizgisi, öndeki ile aynı hizada olmalıdır.
  Sutyenin alt çizgisi, vücudunuzun içine girip rahatsız ediyorsa, vücudunuz kat kat oluyorsa, koltuk altında fazlalık oluşuyorsa ve göğüsleriniz fazlasıyla sıkıştıysa sutyen bedeninize küçüktür.

  Sutyen alırken öneriler
  1. Kesinlikle rahatsız sutyenleri almayın.
  2. Farklı ve yeni şekil sutyenleri deneyin.
  3. Beyaz ya da siyahta takılı kalmayın. Sabit fikirli olmayın ve renkli sutyenler edinin.

  - Advertisement -

  Nilgün Yıldız
  Haberin devamı 2009 Eylül sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz