Diğer
  Ana SayfaBebekDoğum kutlamasında son trendler

  Doğum kutlamasında son trendler

  -

  Bir bebek sahibi olmaya hazırlanırken yeni kutlama törenleriyle tanışacağınızdan emin olun. Kimi kez kocaman karnınızla sürpriz ‘baby shower’ partisinin kahramanı olarak bulacaksınız kendinizi, kimi kez de hastane odasını süslemek için firmaları arayan siz olacaksınız.

  Seral Çelik

  Bir bebek bekliyorsunuz; birçok anne adayı gibi heyecanlısınız. Ama her şeyden önce hamileliğin tadını çıkarmak istiyorsunuz. Haklısınız, bu zevki kaç kere daha yaşayabilirsiniz ki… Tabii anne olmaya hazırlandığınız bu günlerde, bebeğinizle tanışacağınız günü, sonrasında ziyaretçileri kısaca her şeyi ayrıntısıyla düşünüyor ve bu tatlı anları doyasıya yaşamaya çalışıyorsunuz. Hatta unutulmaz hale getirmenin yollarını arıyorsunuz. Boşuna telaşlanmayın. Birçok anne sizin gibi tatlı mı tatlı, bu unutulmaz anlar için yöntemler geliştirmişler. Bu annelerin neler yaptığını nasıl öğrenirim diye düşünüyorsanız hiç üzülmeyin, çünkü onlar organize olmuşlar bile. Artık doğuma yönelik birçok organizasyonu profesyonelce yapan firmalar var. Üstelik pek çoğunun kurucusu ve yöneticisi de kadın. Sizin yapacağınız tek şey telefon adreslerine ulaşmak. Gerisi öyle kolay ki ' Seç, beğen, al' Üstelik onlar yapsınlar, keyfini çıkarmak size kalsın. Peki anneler, doğum kutlamalarıyla ilgili neler yapıyor diyorsanız, buyurun yazımızın devamını okumaya…

  HAMİLELİK DÖNEMİNDE

  Baby Shower
  Baby shower partisini, hamilelik dönemine özgü bir çeşit kutlama yani doğuma hazırlık partisi olarak düşünebilirsiniz. Eğer hamileliğinizin 7. ayındaysanız, sürpriz babyshower partisinin 'kraliçesi' siz olabilirsiniz. Bizim geleneklerimizde hamilelik dönemine özgü kutlama yok. Her türlü kutlama, doğum sonrasına bırakılıyor. Yani baby shower bu coğrafya için yeni. Ama Batı'da geleneksel bir kutlama töreni.

  - Advertisement -

  Ama konu bebek sevinci olunca adeta kolayca kabullenilmiş. Anne adayları seve seve babyshower'lara katılıyor, kadın arkadaşlarıyla bebek üzerine sohbet edilen bir gün yaşamaktan zevk alıyorlar. Peki baby shower nerede ve ne şekilde yapılıyor? Aslında bu, tamamen bütçeye bağlı. Anlaşma yaptığınız firma; müzik isterseniz orkestra buluyor, mekanın sandalyelerinden masasına kadar süslemelerini yapıyor, yenilecek ve içilecekleri hazırlıyor. Yani aklınıza gelebilecek her şey ya da düşlerinizde ne varsa, gerçekleştiriliyor.

  Haberin devamı 2008 Formsante Ekim Bebek ekinde…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz