Diğer
  Ana SayfaSağlık''Doğumdan sonra 20 kilo verdim!''

  ”Doğumdan sonra 20 kilo verdim!”

  -

  Başarılı iş kadını Leyla Alaton Günyeli, doğum sonrasında aldığı 20 kiloyu nasıl verdiğini anlattı. Günyeli’ye göre, iş hayatınız ne kadar yoğun olursa olsun spor yapmak için vakit yaratabilirsiniz. O, bunu felsefe olarak benimsemiş. “Söz konusu sporsa bunu engellemek için hiçbir mazeret yok” diyor.

  Alarko Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton Günyeli, başarılı bir iş kadını. Aynı zamanda 4.5 yaşındaki Eros'un ve 2 yaşındaki Atlas'ın annesi. Hem iş hayatı hem de evi çocukları arasıdaki yoğun koşturmada, onu spor yaparken yakaladık ve bir söyleşi yapmayı başardık. Konumuz ise Leyla Alaton Günyeli'nin verdiği 20 kiloydu. Günyeli, protein rejimi uygulamış ve düzenli beslenerek 8 ayda 20 kilo vermeyi başarmış. Ardından da spora daha ağırlık vererek vücudunu fit hale getirmiş. Aslında upuzun boyu ve kaslı vücuduyla ona bakınca 8 ay önce böyle görünmediğine inanmak zor. Hatta "Rep Reebok"dersinden çıktığında onun bir öğrenciden çok bir spor hocası gibi göründüğünü düşündüm. Tabii ki bunda disiplinin rolü büyük. Programı ne kadar yoğun olursa olsun sporunu asla ihmal etmediğini hatırlatıyor. Ee, ne de olsa karşımızda bir iş kadını var!

  Ne kadar zamanda kilo veriniz?

  8 ayda toplam 20 kilo verdim. Bu kiloları doğum ve sonrasında, emzirme döneminde almıştım.

  Kilo vermek için nasıl bir rejim uyguladınız?

  Kilo vermek için protein rejimi uyguladım. Sabahları sadece bir dilim buğday ekmeği onun yanında birazcık beyaz peynir ve bal yedim. Arada pek atıştırma huyum yoktur, öğlenleri bir kap yemek; ya bir zeytinyağlı ya bir salata, ya da bir et yemeği yiyordum. Genelde seçimim et, balık ya da tavuktan yana oluyordu. Öğleden sonra da meyve… Akşama çok fazla acıkmamak için. Akşamları da yine ızgara balık, tavuk ya da et yemeyi tercih ettim. Yanında muhakkak biraz sebze yemeği yedim. Kısaca kendimi tuttum! Ben de şimdi inanamıyorum.

  Rejim sırasında spor yaptınız mı?

  Rejim sırasında çok spor yapmadım. Sadece çok hafif sporlar yaptım o sırada. Çünkü, bence, kilo vermeye çalışırken spor yapmak hem çok iştah açıyor hem de vücudu çok sertleştiriyor, kilo vermek daha zor hale geliyor. Ben ancak o kiloyu verdikten sonra yoğun bir şekilde spor yapmaya başladım. Hillside City Club'a haftada 5 kez geldiğim oluyor. Kilo verdikten sonra vücudumun şekillenmesi ve kendini toparlaması burada yaptığım spor sayesinde gerçekleşti diyebilirim. Burada doktor da diyetisyen de var, onların da bana bazı tavsiyeleri oldu.

  - Advertisement -

  Spor ve egzersiz olarak neler yapıyorsunuz?

  Hillside City Club'daki stüdyo derslerine giriyorum. Pilates yapıyorum, kick box yapıyorum, rep reebok yapıyorum…Aslında burada sabah programında olan hemen hemen tüm derslere katılıyorum diyebilirim. Çok hoşuma gidiyor bu dersler. Ders yoksa kendim çalışıyorum; yürüyüş bandı, kondisyon bisikleti gibi aletlerle çalışıyorum.

  Uzakdoğu kökenli sporlara ve terapilere nasıl bakıyorsunuz?

  Hillside City Club'da çeşitli yoga dersleri veriliyor. Hocalarımız da en yeni teknikleri takip ediyorlar, eğitime gidiyorlar. Yeni derslerin arasında bu tarz Uzakdoğu kökenli sporlar da oluyor ben de bu fırsatla denemiş oluyorum.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz