Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsDSÖ'den Corona Virüs açıklaması: Avrupa yeni merkez üssü!

  DSÖ’den Corona Virüs açıklaması: Avrupa yeni merkez üssü!

  -

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısında Tedros, Avrupa’nın Corona Virüs merkez üssü haline geldiğini açıkladı: “Avrupa, Çin dışında dünyanın geri kalanından daha rapor edilen vaka ve ölüm ile Corona Virüs pandemisinin merkez üssü haline geldi.”

  Ghebreyesus sözlerine şöyle devam etti: “123 ülkeden ve bölgeden 132 binden fazla Corona Virüs vakası bildirildi. Çoğu ülkenin ulusal planı var. Çoğu laboratuvar test kapasitesine sahip. 56 ülkeye koruyucu ekipman tedarik ettik, 28 ülkeye daha gönderiyoruz. 120 ülkeye yaklaşık 1,5 milyon Corona Virüs teşhis testi gönderdik.”

  Avrupa’da günlük bildirilen Kovid-19 vaka ve ölüm sayısının Çin’i geçtiğine dikkati çeken Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Çin hariç dünyanın geri kalanından bildirilen daha fazla vaka ve ölüm sayılarıyla Avrupa artık Kovid-19 pandemisinin merkez üssü haline geldi.” dedi.

  Ghebreyesus, “5 bin kişinin hayatını kaybetmesi bir dönüm noktasıdır.” diye konuştu.

  “Dünya Sağlık Örgütü’nün, hükümetler, işletmeler ve bireyler için net bir tavsiyesi var: İlk önce hazırlaın ve hazır olun. Her insan Corona Virüs belirtileri ve semptomlarını, kendilerini ve başklarını nasıl koruyacağını bilmelidir.”

  - Advertisement -

  “Her sağlık çalışanı Corona Virüs’ü tanıyabilmeli, özen göstermeli ve hastalarına nasıl müdahale edeceğini bilmelidir.

  “Her sağlık tesisi çok sayıda hastayla başa çıkmaya hazır olmalı ve personel ile hastaların güvenliğini sağlamalıdır.”  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz