Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsDSÖ’den Corona Virüs için yeni çağrı: Test, test, test

  DSÖ’den Corona Virüs için yeni çağrı: Test, test, test

  -

  Dünya Sağlık Örgütü  (DSÖ) Corona Virüse karşı ülkelerden daha fazla test yapılmasını istedi. Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, ülkeleri COVID-19 için daha fazla insanı kontrol etmeye çağırdı.

  Ghebreyesus, “Enfeksiyonları önlemenin ve hayat kurtarmanın en etkili yolu bulaşma zincirlerini kırmaktır. Bunu yapmak için test etmeli ve tecrit etmeliyiz” dedi.

  Ghebreyesus, “Gözü kapalı bir ateşle savaşamazsın. Ve kimin enfekte olduğunu bilmiyorsak, bu salgınla savaşamayız” ifadelerini kullandı.

  “Test yapın, test yapın, test yapın” diyen Ghrebreyesus, ülkeleri her şüpheli vakayı test etmeye çağırdı.

  Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü, “Ellerinizi yıkamak enfeksiyon riskini azaltacaktır, aynı zamanda bir dayanışma eylemidir, çünkü topluluğunuzdaki ve dünyadaki diğer insanlara bulaşma riskini azaltır. Bunu kendiniz için yapın, başkaları için yapın” dedi.

  - Advertisement -

  Ghebreyesus şöyle konuştu: “Bir kez daha kilit mesajımız: Test, test, test. Bu ciddi bir hastalık. Her ne kadar 60 yaş üstü kişilerin en yüksek risk altında olduğunu gösteren kanıtlar olsa da çocuklar da dahil olmak üzere, gençler de öldü”

  Corona Virüs’te son durum: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz