Diğer
  Ana SayfaGüzellikDudak dolgusu nasıl yapılır? Acıtır mı? Etkisi ne kadar sürer?

  Dudak dolgusu nasıl yapılır? Acıtır mı? Etkisi ne kadar sürer?

  -

  Her kadın dudaklarının dolgun ve canlı görünmesini ister. Dudak dolgusu, plastik cerrahinin en kolay ve en fazla talep edilen prosedürlerinden biridir. Peki, dudak dolgusu nasıl yapılır? Acıtır mı? Dudak dolgusunun etkisi ne kadar sürer? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, konu ile ilgili detayları anlattı.

  DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

  Dudakları istenilen görüntüye kavuşturmak için hyaloronik ya da dermal dolgu maddeleri enjekte edilir. Oldukça kısa süren bir işlem olmasının yanı sıra sonuçları da hemen görünür hale gelir. Üstelik herhangi bir şekilde iyileşme sürecine de ihtiyaç yoktur.

  DUDAK DOLGUSU ACITIR MI?

  Dudak dolgusu ağrısız ve acısız bir işlemdir. Uygulama kolaylığı ve iyileşme sürecine ihtiyaç olmaması nedeni ile dolgu enjeksiyonları tüm dünyada öğle arası estetiği olarak bilinir. Yani öğle yemeği molasında estetiğinizi yaptırıp dolgun dudaklarla rahatlıkla işinize dönebilirsiniz.

  DUDAK DOLGUSU ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

  Dolgu enjeksiyonları geri dönüşümlü estetiklerdir. Kullanılan dolgu malzemesinin özelliğine göre operasyonun etkileri değişiklik gösterir. Hyalüronik asit gençlerde kendiliğinden salgılanarak dudağın dolu, esnek ve nemli kalmasına yardımcı olur. Yani aslında doğal bir malzemedir. Dermal dolgu maddeleri hyalüronik asit etkilerini taklit ederek dudakların dolgunluğunu artırırken dudak kenarları çizgilerini de azaltmayı hedefler. Dermal dolgular da kişinin kendi bedeninden elde edildiği için alerji gibi herhangi bir risk taşımaz. Ömrü ise daha uzundur ama önce yağın alınması gerektiği için iki farklı işlemden geçilmesi gerekir. Bu nedenle hyalüronik asit enjeksiyonu daha pratiktir. Bu operasyonun ardından sahip olunan dolgun dudaklarla kişi çok daha güzel ve çekici bir görünüme ve gülüşe sahip olması hedeflenir.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz