Diğer
  Ana SayfaHaberDüğün salonu açılış şartları nedir? Ne zaman açılacak?

  Düğün salonu açılış şartları nedir? Ne zaman açılacak?

  -

  Evlenecek çiftlerin Koronavirüs salgını dolayısı ile evlilik planları yarım kalmıştı. Herkes düğün salonlarıyla ilgili açıklanacak kararı bekliyordu. Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, düğün salonu ve nikah salonları ile ilgili bilgileri paylaştı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında 19 Mart’tan bu yana kapalı olan düğün salonları açılıyor. Peki, Düğün salonları ne zaman açılıyor? Nikah salonları ne zaman açılıyor?

  DÜĞÜN SALONLARI NE ZAMAN AÇILIYOR?

  Nikah salonları 15 Haziran’dan, düğün salonları ise 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayacaktır.

  KORONA SÜRECİNDE DÜĞÜN SALONU ŞARTLARI NASIL OLACAK?

  Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde Mart ayında kapatılan düğün salonları, 1 Temmuz itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmete başlayabilecek. Bundan sonraki sürecin nasıl olacağı konusunda bilgilendirmelerde bulunan DÜSOİŞ Genel Başkanı Barış Ay, bütün tedbirleri aldıklarını, salonda çalışanların mutlaka siperlik, eldiven ve hijyen sertifikalarının olacağını söyledi. İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın düğün salonları için ortak şartname belirleyeceğini ifade eden Ay, yayımlanan şartnameye de uyacaklarını kaydetti.

  Ay, “Salonlarımızda eleman sayısında azalmaya gitmeyeceğiz ama misafir sayısında azalmalar olacak. Misafir sayısını net bilemiyoruz ama beklentimiz yarı yarıya düşmesi yönünde. Misafir sayısında bir azalmaya gideceğiz. Biz salonda vatandaşların maksimum 2 saatlik yol geldiğini düşünerek maskeler vereceğiz. Dezenfektan ve hijyen konularında da hazırız. Sosyal mesafeye nasıl uyacağımızı göstereceğiz. Kimsenin korkusu, tedirginliği olmasın. Düğün salonumuza girişte ateş ölçerle ateşler ölçülecek. Ateşi yüksek olan asla alınmayacak. Salonumuzun içerisinde her saat başı el dezenfektan makinası ile misafirlerimizi dolaşacağız. Aynı zamanda her şey tek kullanımlık olacak. Biz bunu özellikle üyelerimizden talep ettik. Kimsenin sağlığıyla oynayamayız.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz