Ana Sayfa Haber 26 Ekim Dünya Koronavirüs Haritası ve Tablosu! Son vaka ve ölüm sayıları

26 Ekim Dünya Koronavirüs Haritası ve Tablosu! Son vaka ve ölüm sayıları

Canlı Koronavirüs (Corona Virüs) Haritası ülke ülke en son vaka ve ölüm sayılarını sunuyor. Koronavirüs’ün en fazla yayıldığı ve en fazla ölümün yaşandığı ülke ABD… Canlı, anlık koronavirüs (Corona Virüs) haritasına göre vaka sayısı dünya üzerinde hızla artıyor ve rakamlar 43 milyonu geçti. Peki, koronavirüs (corona virüs) hangi ülkelere yayıldı? Türkiye, ABD, İtalya, Brezilya, Almanya, İspanya, Çin… Dünya koronavirüs haritası içinde hangi ülkede ne kadar koronavirüs hastası var? Toplam ölüm sayısı ne kadar? İşte dünya koronavirüs haritası son durum; ülke ülke en son koronavirüs vaka ve ölü sayıları:

KORONAVİRÜS HARİTASINDA SON DURUM: (26 EKİM) (MAP) *

Canlı, anlık koronavirüs (corona virüs) haritasında son durum ne? Dünya genelinde Covid 19 tespit edilen toplam vaka sayısı 26 Ekim (10:55) itibarıyla 43 milyonu buldu. John Hopkins Üniversitesi Canlı Corona Virüs Haritasına göre şu ana kadar toplam vaka sayısı 43 milyon 018 bin 215. Koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 1 milyon 153 bin 964. Worldometers’in verilerine göre ise toplam vaka sayısı 43 milyon 346 bin 888. Toplam ölü sayısı ise 1 milyon 159 bin 097.

26 EKİM DÜNYA KORONAVİRÜS SON DURUMU *

Worldometers’in internet sitesinde Dünya Koronavirüs vaka sıralaması ve ölüm sayılar bu şekilde gösteriliyor.

TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU (26 EKİM) *

Türkiye’de 26 Ekim itibarıyla toplam koronavirüs vaka sayısı 363.999’a çıktı. Bugün tespit edilen vaka sayısı 2.198. Bugün 75 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüs nedeniyle toplam can kaybı sayısı 9.874’e yükseldi. Hastalarda zatürre oranı %5.0. Ağır hasta sayısı 1.780, iyileşen hasta sayısı ise 316.008 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, ”Bugün tespit edilen 2.198 yeni hasta var. Ağır ve aktif hasta sayısı artmaya devam ediyor. Salgının bölgesel tırmanışını durdurmak için birlikte mücadele etmek zorundayız. Tedbirden daha güçlü bir silahımız bugün için yok. Salgına karşı organize olalım” dedi.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here