e-Nabız giriş ekranı: e-Nabız nedir, nasıl şifre alınır, nasıl kullanılır?

  En sık kullanılan sağlık uygulamalarından biri olan e-Nabız’a giriş ile ilgili merak edilen birçok soru var. e-Nabız’dan Randevu işlemleri yapılabilir, organ bağışı ile ilgili yetkilerle iletişim sağlanabilir, “Benimle Paylaşılanlar” sekmesinden sağlık verilerini sizinle paylaşanlara erişim sağlayabilirsiniz.  “Geçici Paylaştıklarım” sekmesinden zaman sınırı olan paylaşımlarınızı yönetebilirsiniz, “Sürekli Paylaştıklarım” sekmesinden sağlık verilerinizi görmesini istediğiniz kişilere sürekli erişim hakkı verebilirsiniz.  “Gösterilecek Veriler” butonu ile sayfanızda görmek istediğiniz webden eklediğiniz tansiyon, şeker, nabız ve ağırlık bilgilerinden veya mobil uygulamadan aktarılan veri değerlerinizi hepsini ya da istediğinizi seçebilirsiniz. Peki, e-Nabız nedir, e-Nabız’a nasıl girilir? e-Nabız şifresi nasıl alınır?

  E- NABIZ NEDİR? *

  e-Nabız sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine vatandaşların ve sağlık profesyonellerinin internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır.

  Muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinizi yönetebildiğiniz, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabildiğiniz bir kişisel sağlık kaydı sistemidir.

  Bizzat sizin verdiğiniz, süresi ve sınırı belirlenmiş yetki çerçevesinde sağlık kayıtlarınızın hekimlerce değerlendirilebildiği, böylelikle teşhis ve tedavi sürecinin kalitesini ve hızını artıran, sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının kurulmasını sağlayan, internet üzerinden güvenli bir şekilde erişebildiğiniz dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim alt yapısıdır.

  E NABIZ’A NASIL GİRİLİR? *

  Sisteme girişte kimlik doğrulama iki şekilde mümkün olmaktadır.

  E-Devlet Kapısı Üzerinden

  E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz (Şekil1). E-Devlet girişine tıkladığınızda Şekil2’de gördüğünüz E-Devlet girişine yönlendirileceksiniz.

  E-Devlet Şifreniz Yoksa

  E-Devlet şifreniz yoksa Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekiminize cep telefonu numaranızın kaydını yaptırarak, telefonunuza gelecek kısa mesaj ile size iletilen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “e-Nabız Sistemi kullanım koşullarını okudum” yazısının yanında
  bulunan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir.

   E-NABIZ ŞİFREMİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM? *

  e-Nabız’ a giriş yaptığınızda, Anasayfada Sağ üst köşede profil fotoğrafının altında yer alan “Profil Düzenle” veya “PROFİLİ TAMAMLA” butonuna tıkladığınızda gelen ekrandan şifre değişikliği yapılabilir.

  Bu menüden hem şifre değişikliği yapabilir hem de tüm profil bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

  İLGİLİ İÇERİKLER

  YORUM YAZIN

  Please enter your comment!
  Please enter your name here