Diğer
  Ana SayfaRöportajEbru Akel: Düzenli, Huzurlu ve Sağlıklı...

  Ebru Akel: Düzenli, Huzurlu ve Sağlıklı…

  -

  Oyuncu ve sunucu Ebru Akel, yıllar önce aldığı bale disiplinini bugün de devam ettiriyor. Erken kalkıyor, düzenli besleniyor ve spor yapıyor. Onun için hayattaki en önemli şey iç huzurunu yakalamak ve sürekli daha iyi olmak için çalışmak…

  Son dönemde neler yapıyorsunuz?

  Reklam filmi çektik. Televizyon programım var. Yeni dizi projeleri var ancak savaş korkusu engelliyor.

  İş konusunda seçici misiniz?

  Çok seçiciyim. Benimle örtüşen, yaratıcılığımı kullanabileceğim bir program olmalı. Böylece daha aranılır oluyorsunuz ve yüzünüz eskimiyor. Ayrıca spor yaptığım yerden yemek yediğim yere kadar seçerim.

  Baleye nasıl başladınız?

  5 yaşında başladım. 11 yaşında konservatuara girdim. Yedi yıl devam ettim. Sonra sakatlandım ve bırakmak zorunda kaldım. Bu beni yıktı. Bale eğitimi bende otokontrol yarattı.Sonra televizyon başladı. Tabii dans etmek çok başka.

  Fiziğinizi korumak için neler yapıyorsunuz?

  Bel sakatlığı olunca spordan soğudum. Kendime geldikten sonra cardio ve yoga yapıyorum. Vakit buldukça da samba ve mambo. Vücudumu yormayı özlüyorum çünkü.

  - Advertisement -

  Sağlığınız için neler yaparsınız?

  Uykumu almaya ve erken kalkmaya dikkat ederim. Düzenli beslenirim. Sabahları meyve, bir kase müsli yerim. Destekleyici bitkisel vitaminler kullanıyorum. Yasemin çayı içiyorum. Şimdi yemek kursuna başladım.

  Stresli olduğunuzda ne yapıyorsunuz?

  Tütsü ve mum yakarım, müzik dinlerim. Evde yoga yapmıyorum. Spor salonuna giderim, kitap okurum. Zor sinirlenirim ve dışarı yansıtmam. Çevremde negatif enerjili insanlar istemem. Feng-Shui ilgimi çekiyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz