Diğer
  Ana SayfaRöportajEbru Akel: Sporla motivasyon kazanıyorum"

  Ebru Akel: Sporla motivasyon kazanıyorum”

  -

  Televizyon dünyasının başarılı isimlerinden Ebru Akel, güzelliğine, fiziğine ve sağlığına dikkat eden isimlerden. Oğlu Eren’i yedi ay önce kucağına alan Akel doğum sonrası eski formuna dönmesinin sırlarını Formsanté okuyucuları için anlattı.

  Anneliğe adım atan ünlülerden biri de oyuncu, sunucu Ebru Akel. Aşk hayatında yakaladığı mutluluğun ardından geçtiğimiz yıl bir erkek çocuk dünyaya getiren Ebru Akel, kısa sürede eski formuna kavuştu. İlk üç ay boyunca sadece emzirerek kiloları vermeye başlayan Akel, sütünün kalitesini etkilemeyecek şekilde yürüyüş ve pilatesi günlük rutinine eklediğini anlatıyor. Doğumdan sonra ilk defa objektif karşısına geçen Ebru Akel’le spor, beslenme, hamilelik ve sağlıklı yaşam üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

   

  Hamileliğinizde kaç kilo aldınız? Şimdiye kadar ne kadarını verdiniz? 

  - Advertisement -

  Hamileliğimde 15-16 kilo kadar aldım. Yaklaşık yedi ay oldu ve şu ana kadar aldığım kiloların 11’i gitti. 

   

  Özel bir beslenme programı izlediniz mi? 

  Hamileliğimin başından itibaren özel bir beslenme şeklini dikkate almaya çalıştım ve bunu detaylı olarak yeni hazırladığım kitabımda anlatıyorum. Doğru beslenmenin sadece belli bir dönem değil, sürekli olarak bir yaşam şekli haline getirilmesi taraftarıyım.

   

  Mutfağınızın süper besinleri nelerdir? Mutlaka buzdolabımda yer alır dediğiniz besinler hangileri?

  Mutfağımın süper besinleri yoğurt, peynir, süt ve meyve çeşitleri. Buzdolabımda mutlaka bulunurlar. Ayrıca cevizli ekmek, zeytinyağlılar ve çorbalar da masamızda sürekli yer alan yemekler arasında.

   

  Hamilelik sırasında yaptığınız sporun ne gibi faydalarını gördünüz?

  Spor yapmanın en önemli faydası bence insana moral ve motivasyon kazandırıyor olması. Yürüyüş yapmak kesinlikle çok iyi geliyor. Hareketlilik alanınızın daralmaması çok önemli. Sırt kasları kuvvetli olunca bel ağrısı ve kilo almaya bağlı oluşabilecek pek çok sorun hafifliyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz