Diğer
  Ana SayfaFitnessEbru Şallı'dan 5 süper pilates egzersizi

  Ebru Şallı’dan 5 süper pilates egzersizi

  -

  Ebru Şallı’ya en sevdiği, en çok işe yaradığını düşündüğü 5 Pilates egzersizini sorduk. O da bize kalça, bacak ve karın bölgesini çalıştıran en etkili 5 egzersizin nasıl yapıldığını gösterdi. İşte 5 dakikanızı ayırarak vücudunuzu çalıştırabileceğiniz 5 bomba egzersiz…

   
   

  KARNI ŞEKİLLENDİRİN
  Bütün karın bölgesini çalıştıran bu egzersizi çok yavaş bir tempoda yapmalısınız. Bacaklar dizlerden kırılmış şekilde yerde oturun; kollarınız ve başınızı dizlerinize doğru eğerek başlangıç pozisyonunu alın. Derin bir nefes alın.
  Nefes verirken, karın kaslarından güç alarak, dengeli bir şekilde gövdenizi geriye doğru yatırın; omuzlar açık, göğüs tam karşıya bakıyor. Hareketi yaparken sırtınızın dik durmasına özen gösterin. Bu pozisyonda nefes alıp, verirken gövdenizi dizlerinize doğru yaklaştırın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Çok yavaş bir şekilde 5 kez tekrarlayın.

   
   

  BELİ İNCELTİN
  Matın üzerine sırtüstü uzanın. Dirsekler açık olacak bir şekilde ellerinizi kulaklarınızın arkasına koyarak başınızı destekleyin. Bir dirseğinizi çaprazındaki dizinize yaklaştırmaya çalışırken nefes verin, ortada nefes alın ve verirken diğer dirseğinizi çaprazdaki dizinize yaklaştırın. Egzersizi akıcı, ancak yavaş bir şekilde 10 kez tekrarlayın. Yan karın kaslarını ve orta karını çalıştıran bu çok etkili egzersizi yaparken, önemli olan dirseğinizle dizinize değmeniz değil, hareketi doğru yapmanız.

  Haberin devamı 2009 aralık sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz