Diğer
  Ana SayfaHaberİstanbul ücretsiz maske dağıtımında yeni düzenleme

  İstanbul ücretsiz maske dağıtımında yeni düzenleme

  -

  Koronavirüsü salgını devam ederken başlıca korunma yöntemlerinden biri de maske takmak. Eczanelerden ücretsiz maske almak için öncesinde basvuru.turkiye.gov.tr sayfasından gerekli bilgileri girmek ve SMS kodu almak gerekiyor. Bugün İstanbul Eczacı Odası ücretsiz maske alımında sınırlama getirildiğini duyurdu. Peki eczaneden ücretsiz maske kimler alamaz?

  İstanbul Eczacı Odasından yapılan açıklamada, eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşanan yoğunluğun azaltılması için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile yapılan görüşme neticesinde düzenlemeye gidildiği bildirildi.

  Açıklamada, “Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız maskelerini, çalıştıkları kurum ve iş yerlerinden temin edeceklerdir.” denildi.

  Bu kapsamda, İstanbul’daki eczanelerde 20 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük vatandaşlar ile söz konusu çalışanlara maske dağıtımı yapılmayacak.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz