Eğlence&koşu bir arada

0

Geçtiğimiz ay Marmaris’te ikinci kez gerçekleştirilen RunMarisRun’da 7’den 70’e çok sayıda sporsever buluştu. Toplam beş kategoride gerçekleşen yarışın öncesi ve sonrasında düzenlenen konserlerle bu organizasyon eğlenceli bir hafta sonu aktivitesine dönüştü.

Ülkemizin dört bir yanında düzenlenen spor aktiviteleri artık sadece bir yarış organizasyonu olmaktan daha öte. Hem seçilen coğrafya hem de konser gibi çeşitli aktivitelerin eklenmesiyle daha fazla insanın spor yapmasına olanak yaratılıyor. Uzunetap ve Marmaris Belediyesi iş birliği ile Under Armour sponsorluğunda geçtiğimiz ay gerçekleşen “RunMarisRun” ile katılımcılar spor ve eğlencenin tadını çıkardı. Sporseverler 21,1 km yarı maraton, 10 km ve 5 km kategorilerinin yanı sıra 2 km halk koşusu ile çocuklar için hazırlanan 0,5 km MiniMaris kategorilerinde yarıştı. Yarışmayı tamamlayan tüm sporculara başarı madalyası, dereceye giren yarışmacılara ise koşu sonrası düzenlenen törende kupa ve para ödülü verildi. Marmaris’in sahil şeridinde düzenlenen yarışa katılan sporcular kilometreleri müthiş doğa manzarası eşliğinde gerçekleştirdi. Atatürk Meydanı’ndan başlayan yarışta ilk önce 21,1 km koşanlar start aldı. Yarı maraton koşan sporcular, İçmeler Mahallesi içerisinden geçip sahilden dönerek meydandaki bitiş noktasına geldi. Yarı maratonda kadınlarda Rus Nina Byckov 1.24.37 ile birinci, Halime Karakoyun 1.25.41 ile ikinci ve Büşra Gelmez de 1.29.32’lik derecesiyle üçüncü oldu. Erkeklerde ise 1.08.42’lik derecesiyle Etiyoplayı Sulti Gure Timbre birinciliği elde etti.

Doğal lezzetlerin tadına bakın!
Yolunuz Marmaris’e düşmüşken yerel lezzetlerin tadına bakmadan dönmeyin. Marmaris’in balı, arı sütü ve bademleri hem besin değerleri hem de lezzet açısından sizi tatmin edecek. Yürüyüş parkuru olarak en uzun kıyı şeritlerinden birine sahip olan Marmaris’in biraz da dışına çıkarak Söğüt, Selimiye gibi doğa harikası yerleri tekne gezisiyle dolaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here