Diğer
  Ana SayfaFitnessEgzersiz mi yapmalı yoksa dinlenmeli mi?

  Egzersiz mi yapmalı yoksa dinlenmeli mi?

  -

  DÜN KENDİNİZİ ÇOK FAZLA ZORLADIYSANIZ
  DİNLENİN: Merdivenleri tırmanmakta bile zorlanıyor, bacaklarınız rahatsızlık verecek şekilde ağrıyorsa belli ki bir gün önceki çalışmanızda kendinizi epeyce zorlamışsınız ve kaslarınız hamlamış. Ağrıyan bölgeye 20 dakika buzla kompres yapın. Yürümek kan dolaşımını artırarak kas ağrılarına iyi geliyor, ancak zorlayıcı egzersizlerden kaçının.

  AKŞAMDAN KALMAYSANIZ
  HAREKET EDİN: Egzersiz kanın organlara akışını hızlandırıyor, bu da alkolün etkisinin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlıyor. Ancak bol bol su içerek dehidrasyonun önüne geçmeniz gerektiğini unutmayın.

  haziran-2012-fitness-resim-2Zumba ile eğlenerek kilo verin
  Kolombiyalı grup dersleri eğitmeni olan Beto Perez tarafından yaratılan Zumba Fitness dersleri, MyClub’ın en çok ilgi gören stüdyo dersleri arasında yer alıyor. Zumba Fitness, dansın yanı sıra içinde squat, lunge, sholder press gibi fitness egzersizlerini barındırıyor. Bu dansı yapanlar eğlenirken zamanın nasıl geçtiğini farkına varmadan tüm kaslarının çalışması ile 1 saatte 500- 700 kalori enerji harcıyor.

  haziran-2012-fitness-resim-3AYIN ÜRÜNÜ
  Skechers SRR Resistance Runner

  Normal koşu ayakkabılarıyla koşarken zemine ilk olarak topuğumuzla temas ediyoruz. SRR’nin özel taban yapısı ise ayağın ortasıyla zemine temas etmeyi sağlayarak, eklemlerin ve belin maruz kaldığı baskıyı minimize etmeye yardımcı oluyor. Outdoor ya da fitness antrenmanlarında kullanmak için oldukça ideal olan SRR serisi, günlük kullanımda konfor ve rahatlık arayanlar için de uygun bir seçenek. Fiyatı, 249 TL

  - Advertisement -

  Sağlıklı bir başlangıç
  Hamileyken egzersiz yapıyorsanız daha az sırt ağrısı çekecek, daha iyi bir uyku uyuyacaksınız. Peki hepsi bu kadar mı? Araştırmalar hamilelik döneminde yapılan egzersizin (tabii ki uzmanların yönlendirmesi ve hekiminizin bilgisi dahilinde) bebeğe de birçok faydasının olduğunu gösteriyor:
  1 AYLIKKEN: Yaşıtlarına göre daha sağlam bir kalbi olacak.
  2 YAŞINDAYKEN: Kilosu yerinde olacak. Çünkü araştırmalar üçüncü trimester’de daha aktif olan kadınların çocuklarının boy-kilo dengesinin daha iyi olduğunu gösteriyor.
  5 YAŞINDAYKEN: Akıl küpü olacak. İngiltere’de yapılan araştırma haftada 3 gün egzersiz yapan kadınların çocuklarının zeka ve dil testlerinden daha başarılı sonuçlar aldığını ortaya koydu.

  SPOR YAPMAK DAHA İYİ BİR HAFIZA VE BİRÇOK İŞİ AYNI ANDA KOORDİNE EDEBİLME YETENEĞİ SAĞLIYOR.

  Formsanté Dergisi Haziran 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz