Diğer
  Ana SayfaFitnessEgzersiz ve doğru nefes akciğer kapasitesini artırıyor

  Egzersiz ve doğru nefes akciğer kapasitesini artırıyor

  -

  Astım ve KOAH hastalarına son yıllarda klasik ilaç tedavilerine ek olarak, doğru nefes teknikleri ile uygulanan akciğer rehabilitasyonu ve nefes egzersizleri tedavide önemli avantajlar sağlıyor. Liv Hospital Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ferah Ece, akciğer rehabilitasyon ve nefes egzersiz programları sayesinde astım ve KOAH’lı hastalarda semptomların azaldığına dikkat çekiyor. Egzersizlerin amacı astımlılarda akciğer kapasitesini ve bronşların elastikiyetini artırmak. Bu sayede astım ataklarının sıklığı ve şiddeti azalıyor. Nefes almak sadece göğüs hastalarının değil, sağlıklı kişilerin de dikkat etmesi gereken en önemli unsur. Hareketsizlik göğüs kafesinin rijit kalmasını sağlıyor ve akciğer elastikiyetini azaltıyor. Ama kişi nefes almada güçlük çektiğinde egzersiz yapmak da istemiyor. Solunum egzersizleri, nefes almaya yardım ederek mümkün olduğunca etkin olmayı sağlayarak hayat kalitesini yükseltiyor.

  Kız kıza trekking

  Hafta sonu bir trekking kaçamağı yapmak istiyorsunuz ama arkadaşlarınızla ya programlarınız ya da zevkleriniz uyuşmuyor. Yapmak istediklerinizi sürekli erteliyor, hayallerinizdeki planları gerçekleştiremiyorsunuz. Sizinle aynı durumda olan diğer kadınlarla bir araya gelmenizi sağlayan bir internet sitesi var artık: kizkiza.com… Yoğun çalışma temposu nedeni ile sosyal yaşamına gerekli zamanı ayıramamış şehirli kadınlar için tasarlanan kizkiza.com tek başına yapılması zor veya tek başına yapıldığında zevk vermeyen aktiviteleri grup halinde gerçekleştirme olanağı sağlıyor. Alışverişten trekking’e, kayaktan bisiklet turuna birçok aktivitenin yer aldığı siteye üye olup, dilediğiniz etkinliğe katılabilirsiniz.

  ALİŞVERİŞ TORBASIYLA KOLLARI GÜÇLENDİRİN!
  Keşke markete gittiğimiz kadar spor salonuna da vakit ayırabilseydik… Ancak alışveriş yaparken de kollarınızı güçlendirecek küçük bir egzersiz yapabilirsiniz. İçi meyve, sebze, içecek ve temizlik malzemeleriyle dolu iki ağır alışveriş torbasını arabanıza ya da arabadan evinize taşırken 10-15 biceps curl yapabilirsiniz. Bunun için dik durun, sırtınızı kamburlaştırmayın, dirsekleri vücudunuza yakın tutun ve torbaları yukarı doğru kaldırıp indirin. 

  - Advertisement -

  FITSENSE ILE FORMUNUZU KORUYUN
  100 gramlık değişimleri bile anında görmenizi sağlayan Arzum Fitsense Vücut Analiz Baskülü, hem kilonuzu hem de sağlıklı bir vücut için takip edilmesi gereken yağ, su, kemik ve kas ölçümünü evinizin konforunda yapıyor. Kişisel veriler girildikten sonra detaylı vücut analizi yapan Arzum Fitnense’in sekiz farklı hafıza kaydı ve maksimum 150 kiloya kadar ölçüm yapabilme özellikleri de bulunuyor. Fiyatı 125 TL.

  Formsante 2016 – Ocak sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz