Diğer
  Ana SayfaFitnessEgzersiz ve spor merkezleri rehberi 2010 Fitness trendleri

  Egzersiz ve spor merkezleri rehberi 2010 Fitness trendleri

  -

  Bu yıl hangi egzersiz programları ve hangi spor merkezleri trend olacak merak ediyor musunuz? En favori kardiyo, güç ve esneme egzersizleri, grup dersleri ve cihazlar bu haberde. Sizin için hazırladığımız spor merkezleri rehberine de göz atmayı unutmayın… Esin Altuğ Eğrilmez

  10 trend egzersizi seçtik

  1. Concept 1010
  Bu yeni vücut çalıştırma sistemi terlemeden, yorulmadan, spor yaptığınızı bile anlamadan forma girmeyi vaat ediyor. Adını 10'ar saniye süren egzersizlerden alan Concept 1010 programının asıl hedefi ise kas yoğunluğunu güçlendirmek. Sistem, medikal pilates ve fizik tedavi uygulamalarına benzer şekilde çalışıyor ve özel cihazlarla uygulanıyor. Salon sıcaklığı terlememeniz için özel olarak ayarlanıyor ve hareketler çok yavaş uygulanıyor. Haftada 2 kere, her seansta 6 egzersiz şeklinde uygulanması öneriliyor. Bu programla kandaki oksijen alabilme gücü arttırılarak kalp damar sağlığı destekleniyor.

  2. Magic Cycling
  Sihirli bisikletle tanışın… Gerçek bisikletlerle, özel bir makara sistemi üzerinde yapılan 'Magic Cycling', profesyonel bisiklet yarışçılarının bireysel olarak yaptıkları özel antrenman sisteminden esinlenerek oluşturulan yeni bir egzersiz programı. Denge ve konsantrasyon gerektiren ve haftada iki gün 45'er dakikadan yapılan 'Magic Cycling'de, birçok kas grubu çalıştırılıyor. Derste ortalama 600 kalori yakılıyor. Coliseum Sportif Yaşam Kulübü'nde bu ilginç programı deneyebilirsiniz.

  3. Jukari
  Dünyaca ünlü gösteri topluluğu Cirque du Soleil tarafından Reebok ile ortaklaşa hazırlanan Jukari Fit to Fly Fitness programı, spor salonu rutinine son vermeyi hedefliyor. Form tutarken, uçma hissi yaratacak şekilde tasarlanan bu özel hareketler, hem sıkı bir vücut hem de eğlenceli vakit geçirmeyi vaat ediyor. Her hareket, dünyaca ünlü gösteri topluluğu Cirque du Soleil'de görev alan sanatçıların figürlerinden esinlenerek tasarlanmış. Kardiyo, güç, denge ve karın egzersizlerinden oluşan program, tüm vücudu esnetip güçlendirirken, aynı zamanda uçma hissi veren benzersiz bir aktivite. Fly Set adlı, spor salonlarının tavanına monte edilen bir ekipman ve deneyimli bir eğitmen eşliğinde uygulanabiliyor.

  - Advertisement -

  4. Trambolin
  2010'da zıplamaya hazır olun! Özellikle cemiyet hayatının ünlüleri arasında popüler olan trambolin, vücutta harcanamayan enerji birikiminin stres yaratacağı fikriyle geliştirilmiş bir cihaz. Trambolinle her gün 10 dakika zıplayarak tüm kas gruplarınızı çalıştırabilir, bacak kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Yumuşak zeminde yapıldığı için bu egzersiz eklemlere zarar vermiyor ve lenf dolaşımını güçlendiriyor. Denge ve farkındalığı arttırıyor, fazla kilolardan kurtulmaya da yardımcı oluyor. The Life Co Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde Trambolin'i deneyebilir ya da cihazı satın alıp evinizde egzersiz yapabilirsiniz.

  5. Zumba
  35 ülkede 3 milyondan fazla insanı spor bağımlısı haline getiren Zumba, Latin dans ritimlerini dinamik egzersiz hareketleriyle birleştiriyor. Bu dans – fitness çılgınlığıyla egzersiz yaptığını unutup kendini parti ortamına kaptıran çok insan var. Zumba programının bir farkı da egzersizlerin çok kolay uygulanıyor oluşu. Bu grup egzersizinde ritmik adımlar ve beden hareketleriyle vücut şekilleniyor, fit görünüm sağlanıyor. Sadece kalça ve karın değil tüm kaslar çalışıyor, yağlar eriyor, kan basıncı düzene giriyor.

  Haberin devamı 2010 Ocak sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz