Ekim ayı için yıldızlar bize neler söylüyor?

yildizlar-bize-neler-soyluyor-

Ekim ayına 2 Dolunay, 1 Yeni Ay ve Merkür Retrosuyla “Merhaba” diyoruz!

Yine değişik bir ay ve yine gergin enerjiler altındayız; düzlüğe çıkmamıza 3 ay kaldı, biraz daha sabır! 28 Eylül’de başlayan Mars&Satürn karesi, 1 Ekim itibarıyla son buluyor ve Satürn de Retro pozisyondan çıkıp, düz hareket etmeye başlıyor. Mars&Satürn karesinin olduğu günlerde ekstra dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle kollektif alanda çok fazla kısıtlanmalar, yeni bazı kurallar, yasaklar geleceğinin kanısındayım.

Ekim ayı içerisinde Mars’ın, Satürn&Jüpiter ve Plüton ile yaptığı kare açılarla 2020 yılının hem COVID-19, hem ekonomik, hem de ulusal politika konularında çok zorlayıcı günlere gebe olduğunu ve 2021 yılının Şubat ayına kadar da etkilerinin süreceğini öngörmekteyim.

2 Ekim’de 10. evde gerçekleşecek olan Dolunay, Mars etkisi altında yaşanacak. üstelik Chiron ve Mars’ta orada ve Koç burcunda, bu bize yönetimsel olarak çok zorlanacağımız politik bazı gerilimler ve değişimler olacağını gösteriyor. 10. evdeki Dolunay, 4. evdeki Güneş’le beraber astrolojik olarak 7. evdeki Satürn&Jüpiter ve Plüton’a T-Kare yapıyor; bu da Dolunay’ın etkilerinin çok sert olduğunun işareti. ülkesel olarak dış anlaşmalarda sorunlu bir dönemden geçebiliriz. Ayrıca emlak sektöründe düşüş, tarımda ise hava muhalefetleri ziraatçileri zorlayabilir.

Bireysel olarak kariyer alanınızda ve evlilik-ortaklık konularınızda sorun yaşayabilirsiniz. Mars Retrosu da öfke patlamalarına sebebiyet vereceğinden, sakin olmanızı öneririm.

Koç Dolunayı, Koç burçları dışında Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarını da etkileyecektir. Güneşin de Terazi burcunda olmasıyla, duygularda denge arayışı olacaktır. Öfkeyi doğru yönetin, tartışmayı çıkartan taraf siz olmayın. Yoksa kaybeden taraf olabilirsiniz!

Genel olarak Merkür Retrosu yeni bir işe başlamak, yeni bir iş açmak, nişanlanmak, evlenmek için uygun bir zaman dilimi değildir. Zamanının gezegeni geri giderken başladığınız işler yarım kalabilir. Bu süreci; aksiyon almaktan çok durup düşünmek, içe dönmek ve yarım kalan işleri tamamlayarak geçirmenizi tavsiye ediyorum.

3 Ekim’de Venüs Başak burcuna geçiş yaparak gökyüzünde büyük toprak üçgeni oluşacak. Ekim ayı boyunca özellikle ilişkilerle ilgili daha sabit fikirli, daha somut, daha geleneksel, daha eleştirisel olacağız.

Merkür Akrep Seyahati sezgisel ve derin düşünmenize sebebiyet verecek hatta Neptün açılarının desteğiyle hayallerinize, hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Ancak 15 Ekim – 5 Kasım arasındaki Merkür Retrosunda dikkatli olun. Özellikle Akrep ve Terazi burçları sadece yarım kalan işlerinizi tamamlayın, yeni girişimlere başlamayın!

8-10 Ekim arasında Mars&Plüto arasında gergin bir kare açı gerçekleşeceğinden öfkenizi kontrol edin çünkü kendinizi patlamaya hazır bir bomba gibi hissedebilirsiniz. Aynı tarih aralığında kolektif patlamalar, yangınlar, kazalar, yeraltı madenleriyle ilgili sorunlar da oluşabilir. Bu zorlayıcı 2 günde tek koruyucumuz ilahi yıldız Sirius olacak. Mümkün olduğu kadar dingin ve meditatif olun!

Ekim ayında yine başka bir sorunumuz da Mars&Merkür 150 derece açısı. Bu bana, kişisel bazda iletişimsel sorunu düşündürse de kolektif olarak özellikle Ekimin ikinci haftası itibarıyla COVID-19 önlem kapsamında eğitime ara verileceği ve kısıtlamaların çoğalacağının sinyalini veriyor!

Terazi Burcu yöneticisi olan Venüs desteğiyle estetik, güzellik, moda ve sanatla ilgilidir ancak Merkür Retro olduğu için estetik olarak herhangi bir şey yapmayın fakat sanatsal aktivitelerle ruhunuzu şifalandırın.

16 Ekim saat 22.30’da Terazi Burcunun 23 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek. Bu Yeni Ay’da T-Kare ile gerçekleşecek olduğundan ve Türkiye’nin 5. evinde olduğundan dolayı Yeni Ay döngüsünün çocuklarla ilgili gündem oluşabileceğini, bu sebepten eğitime ara verilmesinin yanı sıra çocukların sokağa çıkma saatleriyle ilgili kararlar alınabileceğini de gösteriyor. Aynı şekilde kısıtlayan Satürn olduğu için yaşlılara da yasaklar gelebilir diye düşünmeden edemiyorum. Ayrıca hukuksal konularla ilgili güzel bazı adımlar atılacaktır.

Yeni Ay’dan en çok etkilenen yine tüm öncü burçlar Terazi, Oğlak, Koç ve Yengeçler olacaktır! 17-20 Ekim tarihlerinde Mars ve Jüpiter arasındaki kare açı, din ve hukuk sistemiyle ilgili bazı spekülatif haberler çıkabileceği ve Jüpiter’in büyütme özelliğiyle konunun gereğinden fazla büyüyeceğini gösteriyor. Bu gergin gökyüzü ortamında ne olduğunu anlamadan, fazla kışkırtmaya gelmeden fanatizme yönelmemek gerekir. Aksi takdirde Jüpiter’in gölge yönünü çalıştırmış oluruz. Sakin olmakta ve akılla davranmaya çalışarak dengeyi kurmak gerekiyor zaten Güneş Terazi bizlere burada destek verecektir.

23 Ekim Cuma günü Güneş, Akrep burcuna geçecek ve Akrepler’in yıldızı parlayacak! Şimdiden tüm Akrep burçlarının doğum gününü kutlarım; ışığınız Sirius kadar parlak olsun Sevgili Akrepler…

28 Ekimde Merkür Retrosu Akrep burcundan Terazi burcuna geri giderek, Retrosunu Terazi burcunda tamamlayacak. Bu da daha önce söz ettiğim hukuksal konuların tekrar gündeme geleceğinin göstergesi ve tabii ki Jüpiterin orada olması konuyu büyütme etkisi yaratacaktır. Hastaneler, hapishaneler ve kapalı alanlarda bazı sorunlar oluşabilir.

28 Ekim günü Venüs de yöneticisi olduğu Terazi burcuna geçecek. Bazılarınıza aşktan yana bir oh çektirecek. Bazıları ise sorunlarıyla boğuşmaya devam edecek çünkü hem Mars yönettiği Koç’ta, hem de Venüs yönettiği Terazi’de karşıt yani “Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten” çatışmaya devam.

Ve Ekim ayını son olarak 31 Ekim saat 17:49’da Boğa burcunun 8 derecesinde gerçeklecek olan Dolunay ile kapatıyoruz. Bir ay içinde 2 dolunay pek rastlanan bir şey olmasa da 2020 yılında ne sıradan oldu ki bu olsun dedirtir cinsten! Çünkü bu dolunay; “Mavi Dolunay”. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ilk kez böyle bir göksel olaya şahitlik edeceğiz ve bir dahaki 2039 yılında gerçekleşecek. İsminin mavi olmasının sebebi de olağan dışı olmasından kaynaklanıyor çünkü normalde 1 yılda 12 tane dolunay gerçekleşir 2020’de ise 13 tane dolunay gerçekleşecek! Mavi Dolunay sonrası bazı ülkeler, Türkiye de dahil, özellikle Yunanistan, Fransa, Rusya, Amerika ve İsrail başta olmak üzere savaş ya da soğuk savaş olasılığı çıkartabilir.

Boğa burcunda olması ve Uranüs Kavuşumu duygularda iniş çıkış, bazılarınızda anneyle problem, maddi olarak zorlanma ve Güneş Akrep’le karşıtlık ilişki ve ortaklıklarda inatla, sabit fikirlilikle çatışma doğurabilir. Mavi Dolunay’dan Boğa burçları dışında Aslan, Akrep ve Kova burçları etkilenecektir.

Kısacası farklı bir Ekim ayı ve gündem; yasaklar, dış politika, sınırlarda hareketlilik, savaş, ekonomik kriz…. Yazımın başında da dediğim gibi az kaldı. Zorlu bir sonbaharın ardından 21 Aralık itibarıyla biraz rahatlayıp 2021’in özellikle Şubat ayından sonra rahatlama olasılığımız var. Evet 2021 de pek kolay değil ama 2020 hafızalardan asla silinmeyecek! Herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olacak bir Ekim ayı geçirmenizi diliyorum.

Venüs Aslan’ın eğlenceli ve coşkulu modundan çıkıp, Merkür’ün yöneticisi olduğu Başak burcuna geçecek ancak Merkür de Retro seyirde olduğundan dolayı ilişki ve ortaklıklarda yanlış anlaşılmalar, sorunlu bir iletişim şekli olabilir. Lütfen dengede kalmaya gayret edin!


Elif Bozkurter

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here