Diğer
  Ana SayfaSağlıkEkstreniz sizi hasta etmesin!

  Ekstreniz sizi hasta etmesin!

  -

  Kredi kartınızın limitini artırmayı mı düşünüyorsunuz? Peki bunun size çeşitli sağlık sorunları olarak dönebileceğini söylesek ne dersiniz? Northwest Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından yapılan araştırmaya göre; bankalara yüksek miktarda borcu olan kişilerde depresyon görülme oranı daha yüksek. Ayrıca, bu kişilerde yüksek kan basıncı üst seviyelerde, yaşam kalitesi ise düşük düzeyde seyrediyor. Stresin tetikleyici olduğu bu durumu ortadan kaldırmak ve finansal olarak rahata çıkmak ise yaşanan anksiyeteyi hafifletmeye yardımcı oluyor.

   

   

   

  - Advertisement -

  “Dişlerini günde iki kereden daha az fırçalayan yetişkinlerin yüzde 70’i kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riski taşıyor. British Medical Journal’da yayınlanan araştırmaya göre, diş sağlığı ile kalp hastalıklarına yakalanma riski birbiriyle bağlantılı ilerliyor. Çünkü ağız ve diş hastalıklarının neden olduğu iltihap, kalp fonksiyonlarının kısıtlanmasına yol açıyor.”

   

  Süt içerek yağ yakın

  Kleopatra’nın güzellik banyosuna konu olan sütün, mucizevi bir özelliği daha ortaya çıkarıldı. Beslenme ve Diyet Uzmanı Oya Yüksek, fazla kilolardan kurtulmak ve özellikle de göbek yağlarını eritmek için, sütten faydalanmanın mümkün olduğunu söylüyor. Yapılan çalışmalar, sütün içeriğindeki kalsiyum sayesinde, günde iki bardak süt tüketiminin bir ayda 2-4 kilo yağ kaybı sağladığını ortaya koyuyor. Kan şekerlerinin düştüğü ikindi öğünü ve gece yatmadan önce içilecek birer bardak tarçınlı süt, yüzünüzü güldürmeye aday. 

   

  03022014 sagrap2Ne zaman tartılmalı?

  Tartınızla ilişkiniz nasıl? Her gün tartılanlardan mısınız, yoksa hiç çıkmayanlardan mı? Eğer ilk gruptaysanız şunları unutmayın: Hormonal değişiklikler kadınların kilolarını günden güne etkiliyor ve her gün tartılarak bu değişimleri görmek moralinizi bozabiliyor. Çok sağlıklı ve düşük kalorili beslendiği bir günün ertesinde tartıda kendini yarım kilo fazla görmeyi kim ister? Eğer tartıyı tamamen hayatından çıkarırsanız, herhangi bir sağlık kontrolünde büyük bir hayal kırıklığına uğramanız, “Ben ne zaman bu kadar kilo aldım?” demeniz de mümkün. Bu yüzden en doğrusu; haftada bir gün ama haftanın hep aynı günü, iç çamaşırlarınızla ve hep aynı tartıda tartılmak. Eğer bu durumda tartıda bir artış varsa, beslenmeyi abartmış ya da egzersizi azaltmış olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

   

  Formsanté Dergisi Ocak 2014 sayısı  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz