Diğer
  Ana SayfaYaşam'Elçin Hatun' Leyla Lydia Tuğutlu'dan diziye veda mesajı

  ‘Elçin Hatun’ Leyla Lydia Tuğutlu’dan diziye veda mesajı

  -

  TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Elçin Hatun karakterini canlandıran oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu, diziden ayrıldığını duyurdu. Tuğutlu, Instagram ve twitter hesaplarından, “Hoşçakal Elçin… Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde rol aldığım süre boyunca gösterdiğiniz ilgi ve desteğe en içten teşekkürlerimi sunarım” mesajını paylaştı. Peki, Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? Hangi dizi ve filmlerde oynadı, kaç yaşında? Hakkında neler biliyoruz? Yakından bakalım…

  LEYLA LYDIA TUĞUTLU KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

  Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 Almanya Berlin doğumlu. Türk bir baba ile Alman bir annenin kızı olan Tuğutlu, ilkokula Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Yarı zamanlı olarak konservatuvara devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı.

  Tuğutlu, Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışması’nda birinci oldu ve tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı.

  - Advertisement -

  Tuğutlu, daha önce verdiği bir röportajda, “Beş yaşında piyano çalmaya başladım. Sonra kulağım iyi olduğu için konservatuar sınavına girdim, kazandım. Okula gidiyordum, akşamları konservatuara gidiyordum. Piyano ve solfej dersleri alıyordum. 15 yaşındayken tanıdığımız sayesinde Best Model yarışmasına girdim. Orada “Gelecek vaat eden” seçildim. Yarışmadan sonra iki üç sene modellik yaptım. Daha çok defilelere çıkıyordum. Miss Turkey’de aldığım birincilik derecesinden sonra her şey değişti. Bir sene sonrasında oyunculuğa başladım” diyor.

  Tuğutlu, 2016 yılında Elele dergisine verdiği röportajda, “Türk bir baba ve Alman bir annenin kızı olmak karakterinizi nasıl şekillendirdi?” sorusuna şu yanıtı vermişti:

  İki kültürle büyüyen insanlar sürekli bir iç çatışma yaşarlar. Nereye ait olduğunu sorgularsın sıkça. Kendini yabancı hissedersin. Çocukken bazen bir şeye nasıl tepki vereceğimi bilemediğim olurdu. İlk öğrendiğim dil Almanca. Babam öğrenmem için benimle Türkçe konuşurdu. Türkiye’ye geldikten sonra da annem unutmamam için benimle hep Almanca konuştu. Bu da bana zor geliyordu. Okulda Almanca konuştuğumu duyduklarında arkadaşlarım sorular sorardı. Bu sorulara maruz kalmamak için uzun bir süre Almanca konuşmayı reddettim. Şimdi iyi ki Almancayı da unutmamışım diyorum. İki dile de hakim olabilmek şans benim için.

  Kaç yaşında İstanbul’a geldiniz? Bir gün Almanya’ya geri dönmeyi istiyor musunuz?

  5-6 yaşındaydım sanırım geldiğimizde. Almanya’ya dönme gibi bir planım yok aslında ama çalışmadığım bir dönemde bir süre orada kalabilirim ya da orada da projeleri değerlendirebilirim diye düşünüyorum.

  OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

  İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim alan Leyla Lydia Tuğutlu’nun oynadığı dizi ve filmler şöyle:

  DİZİ

  Uyanış: Büyük Selçuklu
  Kızım
  Bu Şehir Arkandan Gelecek
  Tatlı İntikam
  Kiralık Aşk
  Karadayı
  Kirli Beyaz
  Es Es
  SİNEMA FİLMİ
  Cebimdeki Yabancı
  Delibal
  İçimdeki Ses

  SİNEMA FİLMİ

  Cebimdeki Yabancı
  Delibal
  İçimdeki Ses  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz