Diğer
  Ana SayfaGüzellikElleri korumanın 5 yolu

  Elleri korumanın 5 yolu

  -

  Kim sert ve kuru bir elle tokalaşmak ya da el ele tutuşmak ister ki? Soğuk hava cildinizi kurutmadan ellerinizi korumanın yollarını öğrenmelisiniz.

  Kış aylarıyla birlikte eller de alarm vermeye başlar. Bu alarm kuruluğun işaretidir. Kurumayan, yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken kurallar var.

  1. ÇOK SICAK SUDAN KAÇININ
  Sıcak su ellerinizin daha fazla kurumasına neden oluyor. Bu nedenle ellerinizi yıkarken çok soğuk olmasa da ılık su kullanmaya özen göstermelisiniz. Eğer ellerinizi yıkadıktan sonra deriniz kızarıyorsa, çok sıcak su kullanıyorsunuz demektir.

  2. SABUNLARA DİKKAT EDİN
  Ellerinizin kurumasını istemiyorsanız sabun seçerken nemlendirici özellikli sabunları tercih etmelisiniz. Sabun yerine el yıkama jellerini de kullanabilirsiniz.

  3. NEMLENDİRİN
  Soğuk havalarda dışarı çıkmadan önce ellerinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Mümkünse eldiven takmayı da ihmal etmemelisiniz. Akşamları yatmadan önce ellerinize bolca nemlendirici sürmek ve eldiven takıp yatmak da derinin nemlenmesine yardımcı olacaktır.

  - Advertisement -

  4. BALIK YAĞINI İHMAL ETMEYİN
  Yapılan araştırmalar, kuru bir cilt yapısına sahip olan fakat düzenli olarak balık yağı tüketen kişilerin ciltlerinin diğerlerine oranla daha nemli olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle siz de kış aylarında balık yağı tüketebilir ya da Omega-3 içeren yiyeceklerden tüketebileceğiniz gibi besin takviyelerinden de destek alabilirsiniz.

  5. DETERJANLARDAN KORUYUN
  Çok sık deterjan kullanmak zorunda kalıyorsanız deterjanların içeriğinde bulunan maddelerden de etkilenebilirsiniz. Bu nedenle bulaşık yıkarken ya da toz alırken ellerinize eldiven takmayı ihmal etmemelisiniz.
  aralik-2011-bakim-resim-2
  Nilgün Yıldız

  Seninle Aralık 2011 Sayısı  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz