Diğer
  Ana SayfaFitnessEn çok gençler spor yapıyor

  En çok gençler spor yapıyor

  -

  Bounty uygulamasının 160 bini aşkın kullanıcısı arasında yapılan sağlık ve spor araştırması sonucuna göre, en çok gençler spor yapıyor ve maaşlar arttıkça spor yapma oranı düşüyor. Araştırma sonuçlarına göre, genç katılımcı kitlede (18-24) spor yapma alışkanlığı yüzde 43,41 iken, yaşın artmasıyla birlikte bu yüzde gitgide dramatik olarak bir düşüşe geçiyor ve 40 yaş üzeri katılımcılardan sadece 9’u bu soruyu evet olarak yanıtlıyor. Diğer ilginç bir sonuca göre, kişilerin maaşları arttıkça spor yapma oranı düşüyor. 2000 TL ve altı maaş alanlarda spor yapma oranı ortalama yüzde 36 iken, bu oranın üzerindeki maaşlarda bu yüzde düşüyor. En optimize spor oranı yüzde 40 ile 2500-3000 TL maaş alan kitlede yer alıyor. Spor yapan kişilerin ise yüzde 48,14’ünün bir yıldan fazla süredir düzenli spor yapmakta olduğu görülüyor. Araştırmaya katılan kişilerin, yüzde 25’i 18-21, yüzde 29’u 21-24, yüzde 24’ü 25-30, yüzde 11’i 31-35, yüzde 9’u 35-40,ve geri kalan kısım ise 40-51 yaş aralığında.

  Yağ yakmak için…
  Metabolizmanızı ateşleyecek egzersizler yağ yakımını da hızlandırıyor. Bunun için kalbiniz ve ciğerleriniz çalışırken olabildiğince çok fazla kası stimule etmeniz gerekiyor. Tekrarları saymaktansa hareketleri zamanı baz alarak uygulayın. Örneğin 40 saniye yürüyerek lunge yapın, beş şınav çekin ve başladığınız noktaya sprint yaparak koşun ve 15 dakika boyunca tekrarlayabildiğiniz kadar tekrarlayın.

  Akıllı atlama ipi
  Egzersiz esnasındaki zıplama sayısını tıpkı bir hologram gibi havada ışıklarla gösteren Smart Rope atlama ipi bluetooth yardımıyla tüm bu verileri akıllı telefonunuza da gönderiyor. Smart Gym uygulaması ile Smart Rope yanan kalori sayısını ve egzersiz süresini de gösteriyor. 45 derecelik açıyla birbirine bağlı bulunan kulplar ve ip, kulpları daha natürel pozisyonda tutmaya olanak sağlıyor ve ipin hareketi için ideal yönü oluşturuyor. Standart micro-USB port aracılığıyla şarj ediliyor. Fiyat: a325 (shopigo.com)

  Formsanté 2016 – Haziran sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz