Diğer
  Ana SayfaGüzellikEn güzeli sizin saçlarınız

  En güzeli sizin saçlarınız

  -

  Sağlıklı saç, güzel saçtır. Ancak saçlarımızı tehdit eden bu kadar çok dış etken varken onların sağlığını dolayısıyla güzelliğini korumak da pek kolay değil. Bakın uzmanlar sağlıkla ışıldayan saçlar için neler öneriyor…

  Dört kadından biri saçını boyuyor. Evet saç rengini değiştirip, yepyeni bir görünüme kavuşmak son derece eğlenceli bir iş. Ancak, güneş, rüzgar, klorlu su, kum ve deniz gibi dış etkenlerle saç renginin solması, işin pek de hoş olmayan tarafı. Tüm bu etkenlerin bir araya gelmesi, bizi, matlaşmış, kurumuş ve rengi solmuş saçlarla baş başa bırakıyor. Peki ya çözüm? Tabii ki korumak. Ama sadece plajda geçirilen bir ya da iki hafta değil. Tüm yıl boyunca yapılan düzenli bakımlarla.
  Hair&Sun Planet Güzellik Merkezi’nden Sinan Koçak, yaz sonrasında müşterilerine bakım kürleri önerdiklerini söylüyor. Koçak, saçın yapısına göre kürlerin tipini ve süresini de ayarladıklarını sözlerine ekliyor. M&M Bahçecik Kuaför’den İsmail Babuz ise yaz sonrası yıpranmış saçlara yapılacak en iyi bakımın kırıkları gidermek amacıyla yapılacak kesim olduğunu vurguluyor. Babuz ayrıca durulanmayan bakım kremlerini de tavsiye ediyor.

  Rengini korumak

  Saçların rengini değiştirmek, özellikle de açmak için yapılan tüm işlemler ışığa karşı hassas. Güneş tarafından yayılan UV ışınları, saç boyasındaki pigmentleri etkiliyor ve renklerinin zamanla solmasına neden oluyor. İşte bu nedenle koyu renk saçlar güneşin etkisiyle kızıllaşırken, sarı renk saçlar iyice açılırlar. Saçların rengini boyandığı ilk günkü gibi korumak için yapılacak ilk işlem, kuaförünüze de danışarak kaliteli bir saç boyası kullanmasını sağlamak. Tabii, saç açma tekniğinin de çok önemi var. Saçları bir seferde birkaç tondan fazla açmak bu açıdan riskli olabilir. Saçlar çok dikkatli bir şekilde kademe kademe açılmalı.
  Eğer saçlarınız ateş kırmızı, fındık kabuğu, mavi siyah ya da patlıcan moru gibi iddialı bir renkteyse 10 günde bir şampuan boya kullanarak renginizi koruyabilirsiniz. Böylece kuaför seansları arasında da saç renginiz tam istediğiniz tonda kalabilir.
  Daha sağlıklı saçlar için öneriler
  1. Sarışınlar için en büyük sorunlardan biri havuza girdikten sonra saçlarının "yeşilleşmesi". Bunun için saçları klordan koruyan ürünler kullanabilirsiniz.
  2. Eğer saçlarınız çok kuruysa sadece saç kremiyle yetinmeyip, saçlarınızı nemlendirmek için özel nemlendirici saç maskelerinden faydalanın.
  3. Saçları iyice durulamak çok önemli; hiçbir şampuan ya da krem kalıntısı kalmayacak şekilde tamamen durulamaya özen gösterin.
  4. Saçlarınızı her gün kaliteli kıl bir fırçayla tarayarak doğal bir şekilde parlamalarını sağlayabilirsiniz.
  5. Eğer açık havada çok zaman geçiriyorsanız ya da tatile gidecekseniz saçlarınızı istediğinizden birkaç ton daha koyuya boyatın. Güneşin etkisiyle istediğiniz tona daha doğal bir biçimde açılacaktır.
  6. Eğer çok ince telli saçlara sahipseniz güneşten koruyan ve yağ şeklinde olan ürünleri kullanabilirsiniz.
  7. Güneşten ve dış etkenlerden korunmanın en iyi yollarından biri de tabii ki saçlarınızı şapka ya da eşarpla korumak.
  8. Elektriklenen ve kuruyan saçlarınızla başa çıkmak için saça sürülen ve durulanmayan bakım kremleri oldukça etkili.

  Kerastase Soleil Aqua Protective

  Kerastase Soleil Aqua Protective, koruyucu bir bakım spreyi. Saçları UV ışınlarından, deniz ve klorlu suyun olumsuz etkilerinden koruyor. Kuru veya nemli saça uygulanabiliyor, durulanmasına gerek yok.

  Elidor Şekillendirici ve Koruyucu Krem

  Fönlü görünüm, düz ve parlak saçlar elde etmek için ideal. Bileşimindeki hidra-proteinle saçı besliyor ve hacmini koruyarak düzleştiriyor. Nemli ya da kuru saça uygulanıyor, saç durulanmadan şekillendirilebiliyor.

  - Advertisement -

  Shiseido Multi-Treatment Hair Lotion

  Çok fonksiyonlu saç spreyi saçlarda fön, rüzgar, renk açma gibi işlemlerden dolayı oluşan yıpranmayı onarıyor. Saçlara ayrıca hacim de kazandırıyor, nemlendiriyor ve besliyor. Saçların şekil almasını ve taranmasını da kolaylaştıran ürünü durulamaya gerek yok.

  Shiseido Intensive Treatment Hair Mask

  Yıpranmış saçları olumsuz tüm çevre koşullarından koruyor. Kırıkları kaplayarak saçın sağlıklı ve doğal görünmesini sağlıyor. Saça doğal bir parlaklık, hacim ve esneklik veriyor. Şampuandan sonra uygulanıyor, bir süre beklendikten sonra durulanıyor.

  Bonacure Sun Hair&Body Shampoo

  Güneş sonrası kullanılmak üzere formüle edilmiş bu şampuan hem saç hem de vücut için kullanılabiliyor. Saç ve baş derisini yoğun olarak nemlendiriyor, saçları yeniden yapılandırıyor.

  Revlon Flex Shampoo

  Revlon Flex şampuan, kuru ve yıpranmış saçlar için özel olarak formüle edilmiş. Saçları nemlendiriyor ve onarıyor. Bileşimdeki keratin, pro-vitamin B 5 ve ipek proteinleri saça nüfuz ederek saçları nemlendiriyor ve onarıyor.
  Joico Triage Nem Dengeleyici Şampuan
  Boyalı saçlar için ideal olan bu şampuan saçların ihtiyaç duyduğu nemi kazanmalarına yardımcı oluyor. Bileşiminde saçlara güç ve parlaklık kazandıran "Tiramine Complex" bulunuyor.
  J.F. Lazartigue Treatment Cream Shampoo
  Bileşimdeki kolajenle en kuru saçlara bile canlılık kazandıran bu özel ürün saça uygulandıktan sonra 5 -10 dakika iyice emilmesi bekleniyor ve öyle durulanıyor. Yaş nedeniyle parlaklığını yitirmiş saçlara tavsiye edilen bir anti-aging ürünü.
  Sebastian Hydration Shampoo

  Zengin nemlendirici formülüyle Sebastian Raw Sensuality Hydration Shampoo, her gün kullanılmaya uygun bir ürün. Hassas formülü saçları yıpratmıyor ancak etkili bir temizlik sağlıyor. Vanilya-portakal karışımı nefis parfümü de saçların parlaklığın yanı sıra hoş bir koku kazanmasını da sağlıyor.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz