Diğer
  Ana SayfaFitnessEn iyi 10 aplikasyon

  En iyi 10 aplikasyon

  -

  Teknolojinin gücünü biraz da kendi sağlığınız için kullanmaya ne dersiniz? Neredeyse her hafta başında “Bu sefer spora başlıyorum” ya da “Artık sağlıklı beslenmem lazım!” deyip bir türlü faaliyete geçiremeyenlerdenseniz, size bu fırsatı verecek akıllı telefon önerilerinden yardım almalısınız. Sağlığınıza ve egzersizinize daha çok önem vermenizi sağlayacak bu uygulamalarla hayalini kurduğunuz “siz”e kavuşmak hayal değil…

   

   

  CHARITY MILES
  Egzersiz yapıp sağlıklı ve düzenli beslendiğinizde kendinizi iyi hissettiğinizi biliyorsunuz. Peki tüm bunlara ek olarak iyilik yaparak da iyi hissetmek istemez misiniz? Charity Miles yaptığınız her koşu, bisiklet ya da başka bir aktivite karşılığında anlaşmalı yardım kurumlarına bağışta bulunuyor. Böylece siz hem iyi yaşamış oluyorsunuz hem de bağışta bulunarak başkalarına da iyilik yapmış oluyorsunuz, harika değil mi?

  - Advertisement -

  NIKE TRAINING CLUB
   Her yerde her zaman mottosuyla egzersizi hayatınızın bir parçası haline getiren Nike+ Training Club uzman antrenörleri tarafından tasarlanan 100’ün üzerinde egzersiz içeriyor. Nike+ kimliği oluşturarak sosyal ortamda arkadaşlarınızla iletişimde kalabilir, birlikte bir ekip bile oluşturabilirsiniz. Yaptığınız antrenman sayısını, yaktığınız kaloriyi ve NikeFuel ile sarfettiğiniz gücü ölçebilirsiniz.

  POWER 20
  Yoğun iş temponuzdan ötürü egzersize çok fazla zaman ayıramadığınızı varsayalım. Saatler harcayamadığınız gibi, egzersiz yaptığınızda etkisini hemen görmek istiyorsunuz. O halde Power 20’yi indirseniz hiç fena olmaz. Herhangi bir alete gerek kalmadan, evde ya da dışarıda yapabileceğiniz 20 dakikalık egzersizler tüm spor ihtiyacınızı karşılayacak cinsten. Üstelik egzersiz programlarında diyabet hastası kişileri de düşünüyor…

  MY FITNESS PAL
  Beslenmenizle ilgili detayları not defterinizde tutmak yerine MyFitnessPal’da saklayarak gidişatınızı online olarak takip edebilirsiniz. Kalorisi hesaplanmış 5.000.000’dan fazla yiyecek kategorisinin dışında kendinize özel egzersiz programı da oluşturabilirsiniz.

  FITWELL
  Koçunuzu cebinizde taşımaya hazırsanız, işe FitWell uygulamasını indirerek başlayabilirsiniz. Günlük egzersiz, diyet programı, sağlıklı beslenme, zayıflama ve vücut geliştirme gibi noktalara dikkat çeken FitWell, tamamiyle kişiye özel beslenme ve egzersiz programı sunuyor. Ayrıca, Log’lama ile hedefinizi yakından takip edebilir, adım sayar ile gün boyu attığınız adımları sayabilirsiniz.

  HEADSPACE
  İş stresi, yoğunluk ya da üzüntülerimizden bir süreliğine uzaklaşmak hepimizin hakkı. O halde bunun için çabalamak gerek deyip harekete geçelim. Headspace ile kafanızı meşgul eden şeylerden 10 dakikalığına da olsa kurtulmanız mümkün. Her gün yalnızca 10 dakikalık başlangıç seviyesi meditasyonla günün temposunu biraz daha yavaşlatabilirsiniz.

  CODY
  Bu uygulama sizi olduğunuz yerden kaldırıp, egzersiz yapmaya teşvik edecek. Fitness ve dayanıklılık odaklı Cody’de, yaptığınız egzersizleri arkadaşlarınızla paylaşarak sosyal bir çevre yaratabilirsiniz. Fotoğraf, metin ya da video olarak paylaşım yapabilir, yepyeni spor arkadaşları edinebilirsiniz. Kim bilir, belki de egzersize başlamak için başkalarının yaptıklarına bakıp motive olacaksınız…

  CALORIFIC
  Aldığınız kalorinin neye benzediğini merak ediyor musunuz? Calorific uygulamasıyla 144 farklı yiyecek ve içecek çeşidinin kalori miktarı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Örneğin bir öğünde aldığınız 150 kalorinin aslında diğer hangi besinlerle eşit olduğunu da görebilirsiniz. Ufak bir uyarı, fotoğrafların güzelliğine kapılıp iştahınızı ele geçirmesine izin vermeyin!

  SWORKIT PRO
  Egzersiz anlayışınız genelin aksine ağır ve kas odaklıysa SworkIt Pro sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Tamamiyle kendi vücut ağırlığınızdan yararlanarak yapacağınız egzersiz programları aynı zamanda tek bir bölgeye yoğunlaşmak isteyenlerin de ihtiyacını karşılıyor. Bir yandan da yağ oranınızı hesaplayarak, sayısal verilerinizi kaydediyor.

  SPRING
  Düzenli olarak koşmayı çok seviyor ama koşarken dinlediğiniz şarkıların sizi yeteri kadar motive etmediğini düşünüyorsanız yola Spring ile devam etmenizi öneririz. Çünkü Spring, koşu hızını ve ritminizi hesaplayarak uygun parçalar çalıyor. IOS işletim sistemi için ücretsiz olan bu uygulama ile zaman ve kalori hesabınızı da yapabiliyorsunuz.

  Elif Gürsoy
  Formsanté – 2015 Haziran sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz