Diğer
  Ana SayfaGeziEN İYİ SPALAR - 1

  EN İYİ SPALAR – 1

  -

  Dekorasyonuyla gözünüze, müzikleriyle kulağınıza, hoş kokularıyla burnunuza, terapileriyle vücudunuza, fresh vitaminleriyle damaklarınıza ziyafet çeken kaç spa vardır gittiğiniz? Biz, 7 kişilik juri üyemizle saydık ve tam 20 tane seçtik. Kriterimiz tekti; 5 duyu organımızı doyasıya tatmin etmeleri. Yani, bir spayı spa yapan tek özellik.

  LÜKSÜ SEVENLERE

  Spa merkezlerinde lüksün sınırı yok; 24 ayar altınlı kremler, havyar özlü maskeler teniniz için tam bir şölen.

  CAUDALIE VINOTHERAPIE SPA HOTEL LES OTTOMANS
  İstanbul Kuruçeşme’de bulunan Hotel Les Ottomans’da 2400 m2’lik alan üzerine kurulu Caudalie Vinotherapie Spa, özellikle üzüm, üzüm çekirdeği ve şarap kullanılarak yapılan bakımlarıyla öne çıkıyor. Kırmızı Şarap Fıçı Banyosu, Ezilmiş Cabarnet Peelingi, spanın ilginç bakımlarından. Özellikle Vinoterapi adıyla yapılan bakımlarda Merlot, Cabernet ve Sauvignon şaraplarında teneffüs ettiğiniz kokular eşliğinde kendinizi Bordeaux’daki üzüm bağlarında bir gezintiye çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Caudalie Vinotherapie Spa’nın iki kişilik “Private Spa” kısmında ise partnerinizle, özel ve romantik bir ortamda rahatlama fırsatı yakalayabiliyorsunuz.

  FAVORİ BAKIMLARI
  Vigneron MasajI: Kan dolaşımınızı hızlandıran ve kasların uyarılmasında etkili olan Vigneron Masajı, üzüm çekirdeği ve diğer öz yağlar kullanılarak tüm vücuda uygulanan özel bir masajla başlıyor, vücudun enerji noktalarına baskı uygulanarak yapılan diğer bir masajla devam ediyor. 60 dk -190 YTL
  Geleneksel Türk Hamamı Bakımı: Gri mermerleriyle çok hoş bir atmosfere sahip hamamda, kese ve sabun masajı ile gerçekleştirilen bu bakım için geleneksel bir banyo ayini tanımlamasını yapmak yanlış olmaz. En önemli özelliği cildiniz üzerinde etkin arındırma etkisine sahip olması. Kese sonrasında uygulanan köpük masajında orkide, Türk gülü, menekşe, lavanta, yasemin veya Türk kahvesi esanslı sabunlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz. 30 dakikalık kese -140 YTL, 45 dakika kese, köpük masajı ve buz ritüeli -160 YTL, çiftler için 45 dakika kese, köpük masajı ve buz ritueli -300 YTL. Bilgi için: www.lesottomans.com (0 212) 287 10 24

  - Advertisement -

  SIX SENSES SPA KEMPINSKI HOTEL BARBAROS BAY-BODRUM
  Gençleşmek ve rahatlamak isteyenler için kaliteli bir ortam sunan Kempinski Hotel Barbaros Bay’de modern tasarım, geleneksel Türk misafirperverliği ve dünyaca ünlü Asya Spa felsefesiyle harmanlanıyor. Asya kökenli “Six Senses” tarafından işletilen Spa 5500 metrekare alan üzerine kurulu. Six Senses Spa’nın kişiye özgü gençleştirici ve enerji veren uygulamaları Six Senses Piramidi ile simgeleniyor. Deneyimin temeli üç duyumuzla; görmek, işitmek ve dokunmakla şekilleniyor. İkinci aşamada da daha yerleşik duyulara ulaşılıyor; tat almak ve koklamak. Piramidin zirvesi ise eksiksiz bir duyusal deneyimi simgeliyor ve beş duyunun birleşimiyle oluşan altıncı duyuyu yani hazzı ön plana çıkarıyor.

  FAVORİ BAKIMLARI
  Sensory Journey (Duyusal Yolculuk): Six Senses imzasını taşıyan ve 2 terapistin birlikte uyguladığı yüz ve vücut masajından oluşuyor. Çok lüks bir ayak banyosu, geleneksellikten uzak uzun dokunuşları içeren bir aroma masajı ve baş masajı da terapinin diğer parçaları. 1.5 saat -375 YTL.
  Oriental Massage: Doğuya özgü bu masaj tüm vücuda uygulanıyor. İçeriğinde canlılığı arttırmak için özellikle akupresur tekniği ile uygulanan kafa, el, ve ayak masajları bulunuyor. 90 dk -215 YTL.
  Fusion of Thai Massage and Herbal Compress: Geleneksel Thai şifalı otlarının kullanıldığı masaj uygulamalarının karması… Uygulamada şifalı otların rahatlatıcı etkilerinden yararlanılarak, bitkisel kompres teknikleri kullanılıyor. 90 dk -215 YTL.
  Bilgi için: www.kempinski-bodrum.com
  Tel: 0 252 311 03 03

  Haberin devamı 2008 Mart sayımızda…

     Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz