Diğer
  Ana SayfaRöportajEda Ece: En mutlu insan olmayı istiyorum

  Eda Ece: En mutlu insan olmayı istiyorum

  -

  “Pis Yedili” dizisinin sevilen karakteri Cimbom’u canlandıran Eda Ece, bu yılın sonunda izleyicinin karşısına sinema filmiyle çıkacak. Başrolünü Yetkin Dikinciler ile paylaştığı, bir babayla kızının hikayesini anlatan filmin heyecanını yaşayan Eda Ece’yle buluştuk ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

  Diziden önce tiyatro çalışmalarınız vardı. “Pis Yedili” olmasaydı tiyatro devam eder miydi?

  Evet, muhtemelen ederdi çünkü tiyatroyu çok seviyorum. Küçüklüğümden beri pek çok tiyatro oyununda yer aldım. Dizi olmasaydı okuluma devam edip, oyunculuğu sürdürürdüm.

   

  - Advertisement -

  Diziyle birlikte sektöre de girdiniz. Geçen iki senede popüler kültüre ve dizi dünyasına dair neler öğrendiniz?

  Bu iki senede öğrendiğim şeylerin başında set hayatı geliyor. Sette bambaşka bir düzen var. Eğer bir dizi oyuncusuysan kendine çok fazla vakit ayıramıyorsun, hayatındaki her şey set programına göre şekilleniyor. Düzenli bir hayatımız yok. Giriş çıkış saatlerimiz belli değil, haftasonlarımız yok.

  Kamera önü oyunculuğunun nasıl olması ve kamera önünde nasıl davranılması gerektiğini de öğrendim. Tabii “Pis Yedili” dizisinin şöyle güzel bir tarafı oldu, bu proje çoğu insanın ilk işiydi dolayısıyla biz hep beraber geliştik. Yazları da devam etti dizi ve dolu dolu geçen 2,5 sezonda epey bir şey öğrendim. Bir de tecrübelilerimiz var; Asuman Dabak ve Ayşegül Aldinç gibi. Onları da gözlemleme şansım oldu.

   

  10122013 edaece5Diziyle birlikte inanılmaz bir fan grubunuz oluştu. Siz nereye giderseniz takip ediyorlar…

  Dizinin çok stabil bir reytingi var, yayınlandığımız günden beri reytingimiz hiç düşmedi. Çok sadık bir izleyici kitlesi var, gençler ve çocuklar çok izliyor. Oynadığım Cimbom karakteri gerçekten çok sevildi. Twitter’dan yüzlerce mesaj geliyor, binlerce takipçim var, inanılmaz seviyorlar, diziyi ve beni çok sahiplendiler. Yaptığım tüm işleri takip ediyorlar, sinema filmini hemen duydular ve heyecanla onu bekliyorlar. Çıktığım dergileri, röportajların hepsini alıyorlar, yorumlar yapıyorlar. Gerçekten çok ilgililer.

   

  Başınıza komik bir şey geldi mi?

  Komik değil ama doğum günümde hediyeler gönderip sürpriz yaptılar. Bu arada çok fazla sahte hesap açılıyor bizim adımıza. Mesela Facebook hesabım yok ama sahte hesaplar var. Twitter ve Instagram kulanıyorum sadece. Geçen gün bir anne çocuklarıyla birlikte sete ziyarete geldi ve “Lütfen çocuklara söyler misin Facebook’unun olmadığını? Senin katıldığın bir canlı yayından duymuştum ama çocukları inandıramıyorum” dedi. Benim adımı kullanan biri sahte hesaplar açıp, mesajlar atıyormuş ve bir şeyler istiyormuş; ki tehlikeli durumlar da oldu. Şimdi bir sosyal medya ajansına devredeceğim bu işleri.

   

  Rakip takımlardan nasıl tepkiler alıyorsunuz?

  Twitter benim kişisel hesabım Cimbom’un değil. Ama tabii benden maç yorumları bekleyebiliyorlar. Maç yorumları istediklerinde yardımcı olamıyorum çünkü gerçek hayatta o kadar anlamıyorum futboldan. Rakip takımlarla alakalı kötü bir olay yaşamadım. Bakıyorum bir hayranımın profiline “Fanatik Fenerbahçeli” yazıyor ama Cimbom’u seviyor. Cimbom o kadar sevildi ki takım olayını aştı. Bazen de “Ben Beşiktaşlıyım ama Cimbom’u da seviyorum. Keşke Beşiktaşlı olsan” diyorlar.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz