Diğer
  Ana SayfaPozitifEnerjiniz yatağa dağılsın

  Enerjiniz yatağa dağılsın

  -

  Kimi zaman korkular kimi zaman endişeler nedeniyle cinsel hayatınızda yaşadığınız sorunları evrendeki enerjiyi kullanarak yok edebilir, olumlamalarla isteklerinizi hayalden öteye taşıyabilirsiniz.

  Cinselliğin tabu olarak görüldüğü toplumlarda bilinçaltında cinsellikle ilgili negatif düşünceler de oluşmaya başlıyor. Bu da beraberinde cinsellikle ilgili sorunları getiriyor. Üst düzey bir düşünme tekniği olarak kabul edilen Kuantum’daki olumlama istemek ve istemekte ısrar etmek anlamına geliyor. Peki bu istekler cinsel yaşamımızı nasıl etkiliyor? Sadece istemek yetiyor mu? Bu soruların cevabı ve daha birçoğu hakkında Kuantum Yaşam Koçu Özge Işın bilgi verdi.

   

  Sadece istemek olmaz!

  - Advertisement -

  Hepimiz Kuantum’da bir şeyi ısrarla istemenin onu elde etmenin yolu olduğunu düşünsek de Özge Işın bunun çok doğru olmadığını söylüyor ve “Kuantum’da ‘Bu olumlamayı yapıyorum, mutlu oluyorum’ gibi bir düşünce olmamalı öncelikle bunun bilinmesi gerekiyor. Olumlamalar için çok derin bir çalışma gerekiyor. Çünkü Kuantum tamamen kişinin bilinçaltındaki inanç sistemlerine dayalı bir çözümleme. Bilinçaltınızdaki inanç kalıplarını yani aşk, para, cinsellik aile ya da sağlık hangi alan olursa olsun keşfedip önce o konulardaki tıkanıklıkların nedenlerini bulmalısınız. Bilinçaltındaki bu yerleşmiş inanç sistemi, bireyin ya ailesinden, ya çevresinden ya da kendi deneyimlerinden çıkan sonuçlardır ve bunlar düşünme sistemi alışkanlıklarıdır. Kişinin bilinçaltındaki inançlar keşfedildikten sonra hayatındaki sorunlar çözülmeye başlar” diye ekliyor.

   

  Cinsel enerji

  Cinsel hayatta mutlu olmak için evrendeki her şeyin enerji olduğunu kabul etmek gerekiyor. Zaten Kuantum da bunu kanıtlayan bir fizik kuralıdır. Cinsel enerji ise her yerde var olan bir enerji. Evrendeki cinsel enerjiyle bağlantıya geçmek gerekiyor. Bunun için ise bireyin önce kendi enerjisini tanıması gerekiyor. Cinsellik tek başına yaşanan bir şey değil. Kendi enerjinizle var oluyorsunuz ama karşınızdakinin enerjisini almaya da başlıyorsunuz. Yani iki enerji; birisi Yin diğeri Yang enerjisi birleşiyor. Yin dişi, Yang ise erkeklerde var olan enerjileri temsil ediyor. Bu iki enerji birbirine karışmaya başlıyor ve o esnada kadın da erkek de kendi enerjileriyle orada var oluyor.

   

  Yin enerjisi düşük olan bir kadın cinselliğini rahat kullanmaz. Bundan memnun değilse ve seksi olmak istiyorsa Yin özelliklerine bakmak gerekiyor. Bu durumda yoga yapabilir. Yin enerji düşükse günlük hayatta aktiftir, çok konuşur, düşünür ve duramaz. O kişi günlük hayatında hiçbir şey yapmadan duracağı zamanlar ayırmalı.

   

   

  CİNSEL SORUNLARA OLUMLAMA ETKİSİ

  * Utanma

  Cinsel sorunların başında utanma geliyor. Kişi bedeninden, kendinden ya da cinsel ilişkiye girmekten utanabiliyor. Bu noktada utangaç kişinin kendine yönelmesi gerekiyor. Özge Işın, “Görüşmelerimizde çok fazla geçmiş hayata inemesek de bu sorunun nerede başladığına bakıyor ve onu temizlemeye başlıyoruz. Utangaç kişi geçmişte bir travma yaşamış olabiliyor. Cinsel ilişki sırasında kendisini utandıracak bir olayı unutamıyor. Bu olay duygusal olarak o kişiyi çok fazla etkilemiş ve bir daha utanma duygusunu aşamamış olabiliyor. Böyle bir durumda önce utangaçlık duygusunun bedene nasıl bir duyguyla geldiğini keşfetmek, sonra da bu duygudan arınmak gerekiyor. En son olarak ise olumlamalara geliniyor” diyor. Kısacası kişi önce kendinden utanmamakla işe başlıyor, kendi doğasıyla yakınlaşıyor. Dişiliğini hissetmeye çalışarak kendini açıp, zevk alma noktasına geliyor ve o noktaya geldikten sonra karşı cinsle onu paylaşmak istiyor. Ancak o zaman karşısındakinden utanma sorununu yenebiliyor.

  Utanma için olumlama örnekleri

  “Bedenimi seviyorum ve enerjimi açıyorum.”

  “Göğüslerimi seviyorum.”

  “Kadınlığımı seviyorum.”

  “Kendimi seviyorum, cinselliğimi seviyorum.”

     Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz