Diğer
  Ana SayfaPozitifEnerjiniz yatağa dağılsın

  Enerjiniz yatağa dağılsın

  -

   

  * Korku

  Cinsellikte yaşanan sorunlardan biri de korkular. Bunlar arasında en sık görülenlerden biri olan ilk gece korkusunun sebebini bilmek gerekiyor. Genelde bu korkunun altında “Güzel geçmeyecek, başaramayacağım, acı çekeceğim ya da beni beğenmeyecek” gibi düşünceler oluyor. Sorun neyse o sorun için olumlama yapmak gerekiyor. Eğer “Beni beğenmeyecek ve tecrübesiz bulacak” gibi korkular yaşanıyorsa o zaman “Ben kendimi çok beğeniyorum, ben zaten mükemmelim ve karşımdakiyle kendimi paylaşacağım, o zaten beni beğenir” diye düşünmesi gerekiyor. Özge Işın, “İlk gece çok kötü geçebilir, kişinin hayal ettiği gibi geçmeyebilir fakat belki de o gecenin öyle geçmesi gerekiyor. Şöyle düşünülmeli; kötü geçmesinin de bir sebebi olabilir. Her deneyim bir sonraki deneyimi besliyor ve farkındalığımızı artırıyor. Bazen olaylara teslim olmak lazım. Benim enerjim ve onun enerjisi birleşecek ve kendimi ona açıyorum diye düşünmek gerekiyor” diyor.

  Korkan kişi için olumlama korkunun tam karşısı olmalı. Korkan biri sevgiye yönelmeli. Olumlamada neden korkuyorsa ona sevgiyle karşılık vermeli. Harekete geçiren ikinci şey ise coşku. Eğer korkuyorsa ve bu nedenle heyecanlıysa bu duyguları coşkuya çevirebilmek de önemli.

  Korku olumlamaları

  - Advertisement -

  “Tecrübesizim ve tecrübesizliğimi seviyorum.”

  “İlk gece çok heyecanlı ve bu heyecanı seviyorum.”

  “Kendimi beğeniyorum ve seviyorum.”

  “Kendimi açıyorum.”

   

  27112013 cinsellik2* Endişeler

  Endişeler genelde geleceğe, korkular ise geçmişe ait oluyor. Örneğin “Kendimi ona açtım ya beni üzerse ya da kendimi açmışken beni kullanırsa” gibi. Bunların hepsi geleceğe ait endişeler bu nedenle endişe eden kişiyi önce yaşadığı ana getirmek lazım. “Şu an bir sorun var mı?” sorusuna “Hayır” cevabı veriyorsa “İleride olabilir mi?” sorusunun cevabını bilmeye çalışmamalısınız. Özge Işın, bu kişilerin geleceği düşünmeye bırakıp, hayata güvenmeyi öğrenmeleri gerektiğini belirtiyor ve “Bu anı yaşamalı ve enerjinizi akıtmalısınız sonrasında olacaktan sorumlu değilsiniz. Eğer bu endişelerle yaşarsanız ilişkide kendinizi kasmaya başlarsınız ve böyle bir durumda etrafa öyle bir enerji yayılıyor ki karşınızdaki kişi de bu enerjiyi alıyor ve ‘Bu kullanılmak istiyor’ diye düşünüyor. Bilinçli olmasa da sizin enerjinizin içine giriyor” diyor.

  Endişe için olumlamalar:

  “Endişe enerjimi atıyorum. Gelecekte düşünürüm.”

  “Bu an ne getirecekse hazırım.”

  “Şu anda yaşayacağımı yaşıyorum.”

  “Kendimi bu ana açıyorum. Bu ana teslim oluyorum.”

  “Bu anı yaşamaya cesaretim var.”

  “Endişemi geleceğe bırakıyorum.”

   

  Cinsel isteksizliğin neden kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Cinsel enerji düşük olabiliyor.

   

  * Frijit kadınlar

  Frijit, cinsel anlamda soğukluk yaşama anlamına geliyor. Bu sorunu yaşayan kadınlar, cinsel bölgelerinden kopuk oluyor. Bu sorunu yenmek için o bölgeyle ilişki kurulmalı. Özge Işın, “Ayağınıza nasıl pedikür yaptırıyorsanız cinsel bölgenizle de ilgilenmeniz gerekiyor. O bölgeyi inceleyebilir, ilgi gösterebilirsiniz; örneğin güzel iç çamaşırları alabilirsiniz. Böylece kalple cinsel organ arasında bir bağ kuruluyor. Pelvik taban masajları yapılabilir. Sadece o bölge değil önce başka bölgelerle de ilgilenilebilir. Örneğin dizler, bacaklar gibi. Karnın altına masaj yapabilir. Oradaki kaslara elle baskı uygulanabilir. Baş parmakla o bölgeye bastırabilir. Otururken bütün pelvik taban yani popo sıkılıp, gevşetilebilir. Böylece kaslar rahatlamayı öğrenir” diyor.

  Frijitler için olumlamalar:

  “Kadınlığımı kabul ediyorum. Şimdi iletişime geçiyorum.”

  “Göğüslerimi seviyorum.”

  “Bedenimi özgür bırakıyorum.”

   

  * Dişilik

  Kadınların dişil enerjisi olan Yin çok düşük, Yang daha yüksek olabiliyor. Yin enerjisi düşük olan bir kadın cinselliğini rahat kullanmaz. Bundan memnun değilse ve seksi olmak istiyorsa Yin özelliklerine bakmak gerekiyor. Bu durumda yoga yapabilir. Yin enerji düşükse günlük hayatta aktiftir, çok konuşur, düşünür ve duramaz. O kişi günlük hayatında hiçbir şey yapmadan duracağı zamanlar ayırmalı. Kendi içindeki bu dişil enerjiyle yakınlaştığında cinsellikle yakınlaşmaya başlıyor.

  Olumlamalar

  “Kendim rahatım ve kendimi seviyorum.”

  “Şu anda böyleyim ama bu değişebilir ve kendimi dişil enerjiye açıyorum.”

     Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz