Diğer
  Ana SayfaPozitifEnerjiniz yatağa dağılsın

  Enerjiniz yatağa dağılsın

  -

   

  27112013 cinsellik3* Cinsel isteksizlik

  Cinsel isteksizliğin neden kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Cinsel enerji düşük olabiliyor. Böyle bir durumda cinsel enerjiyi tanımak gerekiyor. Evrendeki cinsel enerjiyle ilişkiye geçmek için ise önce kişinin kendini tanıması gerekiyor. Eşiyle ne istediğini açıkça konuşması ve iletişimde açık olması önemli. Partnerle konuşmaya korkmadan “Bu dönem seni istemiyor değilim ama kendi enerjimin senin enerjinle karışması bana fazla geliyor” diyebilir. “Bana yardımcı ol, beni destekle ve bana bu şekilde davran” demek de bu durumda eşlerin birbirlerini anlamasını sağlayabiliyor.

  Olumlamalar

  “Kendimi sekse açıyorum.”

  - Advertisement -

  “Hayatın tadını çıkaracağım.”

  “Seks hayatın doğal bir parçası ve ben bunu yaşıyorum.”

   

  OLUMLAMALAR NASIL YAPILIYOR?

  * Olumlamalar bir danışan yardımıyla yapılıyor.

  * 21 gün boyunca bilinçaltına olumlamayı yüklemek gerekiyor. Çünkü hücrelerin bilgileri alma süresi 21 gün. Bağışıklık sistemi için bir ilaç kullanmaya başladığınızda 21 gün sonra etki etmeye başlıyor.

  • Yapılan seanslarda kişiye bilinçaltı CD’leri hazırlanıyor. Gece uyurken danışan bu CD’yi dinliyor. Çünkü ancak uyurken bilinç seviyesinden bilinçaltı seviyesine inebiliyorsunuz. Bilinçaltı rahatsa kozmik enerji alanına girilebiliyor. Olumlamalar böylece bilinçaltına yükleniyor.

  • Eğer meditasyon yapan biriyse meditasyon sırasında da olumlamalar söylenebiliyor.

  • Kişi meditasyon yapmıyorsa, uyurken dinlemek istemiyorsa o zaman sabah ilk uyandığı zaman yani zihin tam ayılmamışken başucunda olumlamalarını koyarak, kalkar kalkmaz onları okuyabilir.

  • Gece yatarken de danışan kendisiyle ve bedeniyle bağlantı kurabiliyor. Cinsel enerjisini hissetmek için zihnini yönlendirebilir ve sonra olumlamalarını söyleyebilir.

  • Gün içinde bilinçaltına inmek için ise resimler kullanılıyor. Örneğin cinsel hayatında utangaç olan biri var fakat açık bir cinsel yaşam istiyorsa onunla ilgili fotoğraflar bularak gördüğü her yere bu fotoğrafları koyabilir. Bu durumda reklam etkisi yaratılıyor ve görsel zeka devreye giriyor.

   

  Özge Işın: “Kadınların bilinçaltına çocukluktan itibaren ‘Bir gün evleneceksin, çocuğun olacak’ düşünceleri yükleniyor. Kadın kendi kendine evlilik, gelinlik, çocuk gibi hayaller kuruyor. Bu durumda kadın ne yapıyor? Karşısına çıkan her erkeğe evlenilecek adam gözüyle bakıyor fakat o sırada o kişi aynı enerjide olmayabiliyor.”

   

  Bedeni rahatlatın!

  Cinsel ilişki tamamen teslim olmaktan geçiyor. Önce kendinizi rahatlatmalısınız.

  Pelvik kasları rahatlatan birçok çalışma var. Çünkü cinsellikle ilgili bütün gerginlikler o bölgede yaşanıyor. O bölge hep mahrem bölge olarak öğretiliyor fakat aslında bir parçamız ve oradan ürüyoruz. Oradaki enerjinin akımı için ise oradaki kasları gevşeten hareketler yapılabilir. Bunun için bazı yoga egzersizleri bulunuyor. İşte örnekler…

   

  Bu egzersizleri yapın:

  • Sırtüstü yatın, bacaklarınızı bükün. Bacaklar kalça kemiğinin önünde bükülü şekilde dursun. Eller rahat, sırt yerde ve bütün bedeni gevşetip, leğen kemiğini ufak hareketlerle öne, arkaya doğru çevirin. Omurga yuvarlanmaya başlıyor, oturma kemikleri üzerinde gidip, gelin. Bu hareket çok yavaş şekilde yapılmalı. Böylece bütün omurga rahatlıyor ve pelvik taban yumuşuyor. Bu cinsel ilişki sırasında yapılan hareketin aynısı oluyor. Nefesle uyumlu biçimde yapılabilir.

  • Sırtüstü yatın ve ayak tabanlarınızı birleştirin. Dizlerinizi iki yana açın. Ayaklar cinsel organın önünde kurbağa gibi tamamen gevşek bir şekilde 5-10 dakika kadar durun. Pozisyonda kasıklar açılıyor. İç bacaklar, leğen kemiğinin tabanı açılıyor.

  • Mutlu bebek denilen pozda da yine bacaklar kelebek, ayaklar yukarı kalkıyor, ellerinizle ayaklarınıza sarılıp, aynı bebeklerin yaptığı gibi sallanın. O bölgedeki tüm gerginliğinizi alacak.

  • Sırtüstü yatın, bacaklarınızı duvara yaslayın. Bacaklarınızı iki yana doğru açın. Beş dakika kadar bu pozisyonda kalın.

   

  Yazı: Nilgün YILDIZ

  Pozitif Dergisi Sayı 1  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz