Diğer
  Ana SayfaRöportajErgenlik bunalımı oyunculuğu getirdi

  Ergenlik bunalımı oyunculuğu getirdi

  -

  Yeliz Kuvancı ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizisinde Mete’nin aşık olduğu İnci Hoca olarak tanınan Yeliz Kuvancı, henüz 24 yaşında. Başarıya doğru emin adımlarla ilerleyen genç oyuncunun en büyük hayali bir dönem filminde rol almak!

  Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizisinde İnci Hoca rolü ile o kadar kafamıza kazınmış ki; Yeliz Kuvancı ile röportaj yapacağımız yerde ilk buluştuğumuzda sınıfa geldiğinde ayağa kalktığımız bir öğretmeni karşılıyor gibi hissettim. Kızıl saçları, gerçekten herkesin bu röportaja giderken ‘Saçını nerede boyatıyor sorar mısın?’ dedikleri kadar güzel. İşte farklı yönleriyle Yeliz Kuvancı…

  Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?
  Aslında oyuncu olmayı hiç düşünmemiştim. Lisede fizik, kimya bölümünde okuyordum. Fakat o yıllarda bir buhran dönemim oldu. Ergenlikten kaynaklanan, her şeyden sıkıldığım dönemde başka bir şey arayışına girdim. Ben bunları yaşarken babam Ankara’da bir eğitim kurumu açıldığını duymuş. Tiyatro kökenli insanların ders verdiği bir yer olduğunu söyledi ve bu konuda beni teşvik etti. ‘Belki aradığın şey budur’ dedi. O güne kadar tiyatroyu sadece bir izleyici olarak tanıyordum. Fakat akademiye yazıldıktan sonra konservatuar sınavları, tiyatro ve oyunculuk birbirini izledi.

  Sağlıklı yaşıyor musunuz?
  Aslında sağlıklı yaşamaya çalışıyorum. Yağlı yemekler yemiyorum. Abur cubur tüketmiyorum. En sağlıksız alışkanlığım kola. Kola ve kahveyi çok fazla tüketiyorum. Bu nedenle mide problemi yaşıyorum. Onun dışında çok fazla sebze tüketiyorum. Balığa bayılıyorum. Eskiden çok aram yoktu ama şimdi meyve yemeye başladım. Katı meyve sıkacaklarını keşfettim ve ne bulursam içine atıp, suyunu içiyorum. Salatalık, havuç, maydanoz, elma, armut her şeyi koyuyorum. Sebze olarak da her şeyi yiyorum.

  - Advertisement -

  Yemek yapıyor musunuz?
  Evet, yapıyorum. Annemlerle yaşarken de yemek yapıyordum. Zeytinyağlı yemekler yapmayı seviyorum. Fasulye, barbunya gibi yemekler yapıyorum. Tam bir çorbacıyım. Geç vakitte yemek yemem gerekiyorsa çorba içiyorum. Böylece hem doyuyorum hem de ağır bir yemek yememiş oluyorum.

  Sporla araniz nasil?
  Herkes gibi spora başladım. Kesin gideceğim diye yazıldım ama kısa bir süre sonra dizi başladı ve yoğun çalışma şartlarında spor yapmak mümkün değildi. Ama şu sıralar tekrar başlayacağım. Yürümeyi çok seviyorum, özellikle tek başımayken yürüyorum. Çok hızlı yürüyorum, o yüzden de biriyle yürüdüğüm zaman koştuğumu söylüyor.

  Kilo sorunu yaşadınız mu?
  Kilo sorunum hiç olmadı. Ne çok zayıf ne de çok kilolu oldum. 6-7 yıldır kilom aynı sadece 1 kilo azalıyor ya da artıyor. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz