Diğer
  Ana SayfaİlişkiErkekler neden şişmanlatır?

  Erkekler neden şişmanlatır?

  -

  Başımıza gelen her olumsuz şeyden erkekleri sorumlu tutacak değiliz ama bazı gerçekleri de gözardı edemeyiz. Yeni evli kadınların pek çoğundan duymuş olmalısınız. ”Nasıl oldu anlamadım ama evlendikten sonra inanılmaz kilo aldım.” Aslında evlenmeseniz de sorun yine var. Eğer partnerinizle birlikte ve aynı hızda yeme içmeye başladığıysanız yandınız demektir! Evet birlikte yemek yapmak, TV karşısında koltuklara gömülüp cipsleri atıştırmak çok keyifli ama sonuçları biraz endişe verici. Tabii fazla kiloları onun yerine sizin almanız büyük haksızlık, orası da ayrı bir konu.

  Bir kadın kilosunu koruyabilmek için günlük 1900 kaloriye ihtiyaç duyar. Erkek içiinse 25000 kalori yeterlidir. Bu yüzden partnerinize hayatı dar etmeden aldığınız kalorileri hesaplamanız gerekebilir! Erkeklerin kilo almamıza neden olduğu durumlar hangileridir ve nasıl önlenir?

  1.Ot değil gerçekten güzel bir şey yemek istiyorum derse…
  Bir erkek güzel bir yemekten söz ediyorsa emin olun haşlanmış pirinç üzerine ızgara sebzeyi kast etmiyordur! Beslenme uzmanlarının tespitlerine bakılırsa erkekler kadınlara göre günde 10 gram daha fazla et tüketme ihtiyacı duyuyor. Buna da hakları var tabii. Bu yüzden siz yağlı bir şinitzel yerine ince bir dilim bonfile ya da tavuk ızgarayı tercih edebilirsiniz. Bırakın o yağlı tavukları koca koca et parçalarını midesine indirsin. Eğer evde başbaşa bir sofra paylaşıyorsanız ona fark ettirmeden küçük bir oyunla sebzeyi sevmesini de sağlayabilirsiniz. Araştırmalara göre erkeklerin çoğu baharata bayılır. Etin yanına yapacağınız sebzeleri baharatla harmanlayabilirsiniz. Örneğin üzerinde bir dilim taze kaşar eriteceğiniz brokoliyi şöyle keskin köri sosuyla tatlandırmanız fena olmaz.

  2.Televizyon karşısında yemeden duramıyor!
  Bu da tahammül edilmeyecek bir durum çünkü erkekler genellikle TV seyrederken ellerinden cipsleri, kuruyemişleri eksik etmezler. Buna karşılık sizin yapacaklarınız ya güzel bir kitaba dalıp cips paketini hiç görmemek, ya da yağ bombardımanını dipsosa batıracağınız sebzeyle değiştirmek ki erkekler de buna hayır demez ya da birer kadeh kırmızı şarap ikram etmek. Kırmızı şarap hepsinden sağlıklı bir seçenek!

  3. Eyvah, aşçılık oynamayı çok seviyor!
  Bu durumda size ilk söyleyeceğimiz tebrikler. Bu hobisini köreltmeye hiç çalışmayın, bırakın geliştirsin! Yalnız daha az kalori içeren mönüler pişirmeyi öğretebilirsiniz belki? Örneğin beyaz un yerine kepekli un kullanmasını öğrenirse glisemik endeksinizi düşük tutabilir ve formunuzu koruyabilirsiniz. Yeter ki akşam ne pişireceğini bilin. Ona göre öğleni bir salatayla geçiştirip akşamki yiyeceğinizi dengeleyebilirsiniz.

  - Advertisement -

  iyafet şölenlerini çok seviyorsa…
  Cumartesi akşamı elde hazırlanmış krema yanına dondurma, her pazar günü beş çayına bir kek… Bu tür lezzet şölenlerini üç aşağı beş yukarı herkes bilir. İlişki için müthiş olabilir ama formunuziçin aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Bu yüzden bu türlü ziyafet alışkanlıklarınızın arasını açmaya bakın. Mesela her Pazar değil de iki hafta da bir Pazar kek yiyiverin. Yok eğer partnerinizin hoşuna gitmiyorsa daha zayıf alternatiflere bakın. Mesela meyveli dondurmayı tercih edin.

  Haberin devamı Formsante’nin aralık 2006 sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz