Diğer
  Ana SayfaİlişkiErkeklere göre tek gecelik ilişki, Bize göre aşkın başlangıcı...

  Erkeklere göre tek gecelik ilişki, Bize göre aşkın başlangıcı…

  -

  Sorumluluk yok, monotonluk yok.. Sadece heyecan ve tutkunun hakim olduğu sevişmeler var. Sahi tek gecelik ilişkiler akıllarda hoş bir anı mı, yoksa bir kabus olarak mı kalıyor? 3 genç kadın tek gecelik ilişkilerini tüm açıklığıyla anlattılar. Hikayeleri uzman bakışıyla yorumlayan ise psikolog Tireysi Kazmirci oldu.

  FUNDA ÇATAR

  "Aşık oldum, ancak…"
  A.K. – 27 yaşında – Yönetici
  "Tek gecelik bir ilişki yaşamak mı? Asla! Bir daha görmeyeceğim bir erkeğin bana dokunmasına nasıl izin verebilirim ki?" derdim hep. Ta ki arkadaşım Cem'le, 5 yıl sonra yeniden karşılaşıncaya dek. Arkadaşlarımla tatil için gittğim Kaş'ta çıktı karşıma Cem. Aynı işyerinde çalışmış, O Antalya'ya yerleştikten sonra da bir daha görüşememiştik. İşte, ne olduysa, gece yemek sonrasında katıldığımız partide oldu. Arkadaşlarımla dans ederken bana kaçamak bakışlar attığını fark edince, kalbimin çarpıntısını fena halde hissetmeye başladım. Saatler ilerledikçe birbirimize yakınlaşmış, arkadaşlarımıza fark ettirmeden flört etmeye başlamıştık. Bardan ayrıldıktan gizlice buluştuğumuz sahilde, denizden gelen tatlı bir esinti görünmez parmaklarıyla bize usulca değerken dudaklarımız tutkuyla birleşiverdi. Nasıl olsa Cem bir yabancı değil, yıllardır tanıdığım bir adamdı. Kumsalda sarmaş dolaş yürüdükten sonra otelin yolunu tuttuk ve hani filmlerde hep izleriz ya işte öyle çılgınlar gibi seviştik. Ruhumu yepyeni bir heyecan dalgası sarmış, hiç hesapta yokken aşık olmuştum. Cem ise sabah kahvaltının ardından hepimize veda ederek Antalya'nın yolunu tutuverdi.

  Aylarca yolunu gözledim, Cem beni bir daha hiç aramadı. Evet, onunla sevgili olacağımız düşlerini kurmamalıydım. Ama o da benim gibi birden yoğun duygu seline kapılmış olamaz mıydı? Sevişirken bana sımsıkı sarılmış, dudaklarıma defalarca duygu yüklü minik öpücükler kondurmamış mıydı? Meğerse Cem için sadece hayatına renk katan bir kadından öteye gidememişim. Pişman veya kırgın mıyım? Hayır. Birlikte geçirdiğimiz saatler boyunca bana öyle saygılı davrandı ve her saniyesi hafızamda kazılı kalan öyle güzellikler yaşattı ki hiç pişman olmadım. Ancak keşke ben de Cem'i sadece tek gecelik bir hoşluk olarak görebilseydim demekten de kendimi alıkoyamıyorum. Böylece aşk acısı çekmez, aylarca yolunu gözlemek zorunda kalmazdım.

  A.K. İÇİN UZMAN YORUMU

  - Advertisement -

  "Duygular devrede"
  Pek çok kadın, tek gecelik ilişkileri her şeyden önce etik açıdan doğru bulmasalar da, tanıdık ve güven duyulan bir kişiye rastlanması veya aşırı alkol tüketimi gibi nedenlerle istisnalar yaşayabiliyor. Bu örnekte görüldüğü gibi, kadın, yaşayacağı ilişkinin tek gecelik olacağını baştan bilse de, hesap etmediği duygular devreye girebiliyor. Durumu baştan kabullenmiş olması hayal kırıklığına uğramasını veya üzülmesini önleyemiyor. Elbette tek gecelik ilişki yaşayıp aşık olmayan kadınlar da var. Ama bu tür ilişkilerde sabah uyandığınızda rahatlıkla evinize dönüp ondan hiç haber almamayı umursamayacağınızın garantisi hiçbir zaman olmuyor.

  Haberin devamı 2008 Temmuz sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz