Diğer
  Ana SayfaİlişkiErkekleri peşinizden sürüklemenin 7 etkili yolu

  Erkekleri peşinizden sürüklemenin 7 etkili yolu

  -

  Biz kadınlar güçlü, karizmatik ama aynı zamanda tüm isteklerimizi yerine getiren erkeklerle birlikte olmanın hayalini kurarız. Peki, bu bir ütopya mı? Elbette “Hayır”. Amerikalı ilişki koçu Gigi Tomasek’in önerdiği 7 strateji ile erkekleri peşinizden sürüklemeniz artık hiç de zor olmayacak!

  FUNDA ÇATAR

  Onu olduğu gibi kabul edin
  “Erkekler Mars’dan, kadınlar Venüs’den.” Biz kadınlar bu gerçeği bilmemize rağmen eşimizin sınırlarını zorlamaktan kendimizi alıkoyamıyoruz. Tabii bu da işe yaramıyor. Dolayısıyla yapmamız gereken ilk şey, onun zayıf yönlerini ve kişisel özelliklerini eleştirmekten vazgeçmek olmalı. Örneğin, bilgisayarın karşısında yalnız kalmak veya tek başına bisiklet turuna çıkmak istediğinde buna karşı gelmeyin. Eşiniz, onu olduğu gibi kabul ettiğinizi anladığında size daha da yakınlaşacak ve istediğiniz şeyleri yapmak için çaba sarf edecek.

  Yaptığı şeylere değer verin
  Eşiniz, “Bir pikap getirdim hayatım’ diyor. Siz, “Artık modası geçmiş bir şeyi kim kullanır ki?” diyorsunuz. İşte bu yanıtın ardından eşinizin tüylerinin diken diken olacağından hiç kuşkunuz olmasın. Çünkü erkekler reddedilmekten hiç hoşlanmazlar. Onlar daima takdir edilmeyi isterler. Bunun için de ellerinden geleni yaparlar. Siz de bu fırsatı iyi kullanın. “Harika, bunu hemen denemeliyiz.” şeklinde yanıt verebilirsiniz mesela. Aksi halde eşiniz, “Beni sürekli eleştiren biri için kendimi niye değiştireyim ki?” diyerek yoluna devam eder. Dolayısıyla sinir bozucu cümlelerden daima kaçınmalısınız. “Neden bu kadar geç geliyorsun?” demek yerine, “Hay aksi, ne kadar da çok çalıştın sevgilim. Ancak bir daha işin uzayacağında bana haber ver, olur mu?’ gibi olumlu bir cümle, eşiniz üzerinde çok daha etkili olacaktır.

  Dedektifi oynayın
  Bundan sonra odak noktanızı kendinize değil, eşinize doğru kaydırın. Onu dikkatli bir şekilde dinleyin ve vücut dilini gözlemleyin. Kendini iyi hissediyor mu? Eğer öyle değilse, ne zaman ve neden kendisini iyi hissettiğini bulmaya çalışın. Çünkü, iyi gözlemleyen, karşısındaki kişide yeni güçlü yönler keşfeder ve ona ait özellikler hakkında önemli bilgiler edinir. Eşinizin ne zaman rahatlamış olduğunu bilirseniz, doğru zamanda doğru tavırlar sergileyebilirsiniz.

  - Advertisement -

  Meraklı davranın
  Eşiniz yüzünde garip bir gülümsemeyle tek bir kelime bile etmeden koltukta mı oturuyor? Bu sorun karşısında uygulayabileceğiniz harika bir teknik var; onu iğnelemek yerine, “Nedir ilginç olan bana da anlatır mısın?” diyebilirsiniz pekala. Beden dilinden de bu sözlerinizin etkili olup olmadığını anlayabilirsiniz. Öyle konular vardır ki erkeğin gözlerini parlatır ve onu hemen harekete geçirir. Belki yön belirleme sistemiyle ilgili can sıkıcı bir konu dinlemek zorunda da kalabilirsiniz. Ama siz siz olun, eşinizin konuşmasını bölmeyin. O, varlığınızın tadını çıkarmaya başlayıp, kısa sürede size açılacaktır. Öyle ki sizinle inanamayacağınız kadar çok şey hakkında konuşabilir. O, sözlü ve fiili olarak size çok şey vermeye hazırdır artık. Hatta kendisini rahatsız eden sorunları bile dile getirebilir ya da sizin zevkle konuşabileceğiniz bir konuyu açabilir.

  Haberin devamı 2007 Formsante Ekim sayısında …  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz