Ana Sayfa İlişki Erkeklerin 10 seks hatası

Erkeklerin 10 seks hatası

mayis-2013-cinsellik-resim-1

Erkeklerin yaptığı bazı hatalar çiftleri cinsel isteksizliğe ve mutsuz bir cinsel hayata kadar götürebiliyor. Yatak odanızda soğuk rüzgarlar esmemesi için önce işe bu erkeği tanımakla başlayın.

Cinsellik sadece arada bir yapılması zorunlu bir alışkanlık veya görev haline geldiyse ve zamanla birbirinizden soğumaya başladıysanız, çift olarak cinsel isteksizlik sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Psikoder Başkanı Dr. Cem Keçe, uzun süreli ilişkilerin en büyük sorunlarından biri olan cinsel isteksizliğin birçok nedeni olabileceğini söylüyor. Birlikteliklerde erkeklerin kadın algılayışına yönelik hatalı tutumları, sonunda kadınlarda cinsel soğukluk adı verilen bir süreci başlatabiliyor.
Kadınların kutsal anneyi oynamak, orgazm taklidi yapmak, ilişkideki gizemi kaybetmek, eşin erotik film veya porno izleme isteğini aşağılamak, ilişki sırasında sessiz kalmak, seksi amaçlar için kullanmak gibi tipik hatalar yaptığını ortaya koyan cinsel terapistler, erkeklerin de tıpkı kadınlar gibi kendilerine özgü birtakım yanlışları tekrarladıklarının altını çiziyor. Peki, bunun sonu nereye varıyor?

Kadın soğuyor…
Yaşanılan sürecin sonunda kadın bir direnç göstermeye başlıyor ve zamanla cinsel soğukluk meydana geliyor. Kadınlarda cinsel duyguların azalması ya da tamamen yok olması, partnere karşı duyulan cinsel çekiciliğin kaybedilmesi şeklinde tarif ediliyor. Cinsel soğukluk, sonunda orgazma ulaşamamaya ve cinsel birleşmeden tamamen kaçmaya kadar varabiliyor. Tanının konabilmesi için cinsel terapistin, hastanın yaşı ve yaşam koşulları gibi cinsel işlevlerini etkileyen etkenleri göz önünde bulundurarak cinsel isteğin azaldığı ya da hiç olmadığı yargısına varması gerekiyor. Gerçekten de azalmış cinsel isteği değerlendirmek, kültürel, sosyal, dini, psikolojik ve bedensel bir dizi etkenle son derece karmaşık bir etkileşim içerisinde olması nedeniyle ciddi güçlükler içeriyor. Bunu tanımlamanın bir koşulu da bu alanda deneyimli olmayı gerektiriyor.

BU ERKEKLER KADINI SOĞUTUYOR!
Peki erkekler ne yapıyor da kadınları soğutuyor? İşte kadınları cinsellikten soğutan 10 erkek tipi:
1-Bakımsız
Erkek çok içki veya sigara içerse, kötü, hatta dayanılmaz bir koku yayarsa, hijyenik temizliğine eskisi kadar önem vermezse kadın bundan rahatsızlık duyabiliyor, zamanla ona dokunmak ve seks yapmak istemiyor.
2-Baskıcı
Kadının da erkeğin de ayrı bir dünyası var. Eğer erkek kendi dünya algısını baskı kurarak kadına kabul ettirmeye çabalarsa sonunda iki dünya çarpışıyor. Erkeğin, kadının doğasını anlayışla karşılamasının yanında, herkesin kendi hikayesi olduğunu ve dünyayı farklı algıladığını kabul etmesi gerekiyor. Baskı sürerse, kadın kesinlikle psikolojik tepkisini ortaya koyuyor ve zamanla soğuyabiliyor.
3-Aceleci
Kadınlar, cinsellik başta olmak üzere birçok konuda erkeğin aceleci tavırlarından rahatsız oluyor. Oysa unutmamak gerekir ki ilişki, iki birey arasında yaşanan gerekli sabrı ve saygıyı gerektiren bir süreç. Aceleyle karar veren, kendine odaklı ve acele ile cinsellik yaşayan bir erkek, bir süre sonra kadında dengesiz bir ruh haline neden olabiliyor.

Devamı diğer sayfada

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here