Erken Menopoza karşı bitkisel çözümler

0

Erken menopoza girme riski taşıyorsanız çözümü bir de doğada arayın. Türkiye’nin önde gelen 3 bitki uzmanı; Prof. Dr. Ahmet Maranki, Dr. Ender Saraç ve Suna Dumankaya, erken menopozu geciktiren özel tariflerini sizler için sıraladı. Size düşen tek şey birini seçmek ve uygulamak!

FUNDA ÇATAR – ERDİNÇ YAPAN

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den:

Civanperçemi, çobançantası, adaçayı ve karışık kür

CİVANPERÇEMİ KÜRÜ *

Malzemeler: 15 gr. kıyılmış civanperçemi, 1.5 litre su

Hazırlanışı: Civanperçemini 1.5 litre kaynar suda haşlayıp, soğuyunca süzün.

Nasıl uygulamalısınız? Çayı, günde 3-4 kez, yemeklerden önce yarım fincan için. (Hazırladığınız kür gün içinde bitmeli.) Küre 3 hafta boyunca devam edip, ardından 1 hafta ara verin. Küre bu düzende 3 ay devam edebilirsiniz.

Dikkat edin: Etken maddelerin etkilerini yitirmemeleri için bitkileri nemsiz bir yerde saklayın.

https://formsante.com.tr/menopoza-girdim-cinsel-hayatim-bitti-mi/

KARIŞIK KÜR *

Malzemeler: 100’er gr. ısırgan otu, atkuyruğu civanperçemi, çobançantası, eğir otu ve bal

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri, hepsinden eşit miktarda olacak şekilde harmanlayın. Toz haline getirdiğiniz karışımdan 1 tatlı kaşığı alarak 1 bardak kaynar suya (200 cc) ilave edin. Çayı 10 dakika demledikten sonra süzün.

Nasıl uygulamalısınız? Balla tatlandırdığınız karışımı, günde 2 bardak, sabah ve gece yatmadan önce, aç karnına içmelisiniz. Küre 2. hafta gün aşırı yine günde 2 kez; 3. hafta da 3 günde bir devam edin. 4. hafta küre ara verin. Karışık küre 3 ay boyunca bu düzende devam edebilirsiniz.

Dikkat edin: Etkilerini yitirmemeleri için bitkileri serin ve nemsiz bir yerde saklayın.

ADAÇAYI KÜRÜ *

Malzemeler: Yaklaşık 1 tatlı kaşığı adaçayı, 200 cc su

Hazırlanışı: 1 bardak kaynar suya (200 cc), yaklaşık 1 tatlı kaşığı adaçayı ilave edin. Çayı 10 dakika kadar beklettikten sonra için.

Nasıl Uygulamalısınız? Adaçayını bir hafta boyunca, sabah ve akşam, aç karnına, 1’er bardak için. Küre 2. hafta gün aşırı yine günde 2 kez; 3. hafta da 3 günde bir devam etmelisiniz. 4. hafta küre ara verin. Adaçayı kürüne bu düzende 3 ay boyunca devam edebilirsiniz.

Dikkat edin: Çeşitli yakınmalara yol açmaması için adaçayını günde 3 bardaktan fazla içmemeye dikkat edin. Ayrıca içeriğindeki kafurun ve linoel gibi uçucu yağlar zamanla etkisini yitireceği için, bir yıldan fazla bekletilmiş otları kullanmayın. Şifalı etkisinden tam faydalanabilmek için çaya limon ve şeker gibi tatlandırıcılar ilave etmeyin. Hamilelik döneminde kullanmamaya da özen gösterin.

ÇOBANÇANTASI KÜRÜ *

Malzemeler: 20, 25 gr. çobançantası, 1 litre su

Hazırlanışı: 1 litre sıcak suya, 20, 25 gr. çobançantası ilave edin. Çayı birkaç dakika kaynatıp, süzün.

Nasıl uygulamalısınız? Bir hafta boyunca, her gün, 1’er litre çobançantası kürünü için. Bir hafta ara verdikten sonra, küre ertesi hafta devam edin. Çobançantası kürüne bu düzende 3 hafta boyunca devam edin.

Dikkat edin: Çayı isterseniz sıcak, isterseniz soğuk olarak tüketebilirsiniz. Bitkiyi, etkisini kaybetmemesi için serin bir yerde saklamaya özen gösterin. Çobançantası’nı çiğ olarak tüketebilir veya yemek olarak da yiyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here