Diğer
  Ana SayfaGüzellikEstetiğe İhtiyacınız Var Mı 2 Dakikada Öğrenin

  Estetiğe İhtiyacınız Var Mı 2 Dakikada Öğrenin

  -

  Karşısında en çok vakit harcadığımız aynalar sihirli olmasa da aslında bize çok şey anlatabilir. Bir aynanın karşısında durup, iki dakika içerisinde estetik cerrahiye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Şimdi evinizde bulunan bir boy aynasının karşısına geçin ve kendinizi muayene etmeye başlayın.

  Pamuk Prenses masalındaki Kötü Kraliçe aynaya bakıp, “Kim en güzel?” diye sorduğunda bir türlü istediği cevabı alamıyordu çünkü yanlış soruyu soruyordu. Önemli olan başkalarına benzemek değil, en güzel halimize sahip olabilmektir. Güzellik kavramından bahsederken günümüzde estetik cerrahiyi anmadan geçmek doğru olmaz. Estetik cerrahinin hayatımızdaki yeri giderek artarken bir taraftan da aslında gerekli mi sorusu kafamızı kurcalıyor. Hayati olarak zorunlu olmayan ancak yapıldığında yaşam kalitesini hem ruhen hem de fiziksel olarak artıran ameliyatlara ihtiyacınız olup olmadığını iki dakika içinde kendi kendinizi muayene ederek öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Özdemir’den “Vücudumun estetiğe ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarım?” sorusunun yanıtlarını öğrendik…

  2 dakikalık muayene
  Estetik cerrahi müdahaleye ihtiyacınız olup olmadığını iki dakika içinde anlayabilirsiniz. Üstelik herhangi bir muayene aletine ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken ayakta dik durmak ve her şeyi görmeye çalışmak…

  SAÇ
  ● Ayakta durduğunuz sırada, karşınızda bulunan bir aynaya baktığınızda kafanızda alnınızın zamanla genişlemiş ve saçlı alanın azalmış olduğunu görüyorsanız, saç ekimi yaptırmak isteyebilirsiniz. Daha detaylı bir muayene ve tedavi planı için plastik cerrahi uzmanına başvurmanız size detaylı bilgiyi sağlayacaktır.

  - Advertisement -

  BURUN
  ● Ayakta durduğunuz sırada, aynaya baktığınızda burnunuzun uç kısmının düşüklüğünden dolayı deliklerini göremiyorsanız ve nefes almanızda sıkıntı varsa, burun estetiği ameliyatı olmanız gerekebilir. Yapılacak ameliyatta burnun dış kısmının yanı sıra burnun iç kısmı, kemik ve kıkırdak yapılarıyla birlikte düzeltilir.
  ● Ciddi deformitesi olan burunlarda ameliyatsız çözümler, ufak müdahaleler ya da sadece iç veya dış kısmının düzeltilmesi başarısız sonuç verir. Bu nedenle burun estetiği hem nefes alma yönünden hem de düzgün bir şekil yönünden bir bütün olarak ele alınmalıdır. Estetik bir ameliyat olan rinoplasti ameliyatı ile estetik amaçlı olmayan septoplasti ve burun eti ameliyatları çoğu zaman birlikte planlanmalıdır.

  GÖZ KAPAĞI
  ● Ayakta durduğunuz sırada, ileri bakışta üst göz kapaklarınız görüş alanına sarkıyor ve ileriyi yeterince göremiyorsanız, muhtemel bir göz kapağı ve beraberinde kaş germe estetiği yaptırma zamanınız gelmiş demektir.
  ● Ayakta durduğunuz sırada, alt ve üst göz kapaklarınızın yan kısımlarda birleştiği nokta, iç kısımlarda birleştiği noktadan daha aşağı kısımdaysa, aynada kızgın ya da depresyonda bir insan görüntüsü varsa kaş germe estetiği ile birlikte göz kapağı askısı (kantoplasti) ameliyatları sizi bu görüntüden kurtarabilir.
  ● Ayakta durduğunuzda, karşınızdaki aynada alt göz kapaklarında şişkinliklerden dolayı yorgun veya akşamdan kalma bir kişiyi görüyorsanız ya da çökük bir alt göz kapağı fark ediyorsanız, alt göz kapağı estetiği ile birlikte orta yüz germe ameliyatı sizin için uygun olabilir.

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz